Ernez'in bir hayali daha gerçek oluyor

Ernez'in bir hayali daha gerçek oluyor

Ernez'in bir hayali daha gerçek oluyor
  • 17 Eylül 2018, Pazartesi 0:00

Finike Ernez’in 40 yıllık yol hayalini gerçekleştiren sonlandıran Antalya Büyükşehir Belediyesi, şimdi de grup yolunu asfaltlıyor.

Finike’nin en uzak mahallelerinden Ernez’in 40 yıla dayanan yol sorununu Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel tarafından çözülmüştü. Yıllarca farklı siyasetçilerin sözünü verdiği ancak bir türlü yapılamayan yol Başkan Türel’in talimatı kısa sürede hizmete açılmıştı. Ernezlilerin hayalini gerçeğe dönüştüren Büyükşehir Belediyesi, şimdi de mahallenin grup yolunu asfaltlamak üzere kolları sıvadı. 
Asfalt hazırlığı sürüyor
Hazırlık çalışması yürüten Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler 10 kilometrelik Ernez grup yolunda belirlenen bölgelere büz koyma işleminin ardından şarampolleri temizliyor, dolgu malzemesi ile dolduruyor ve silindir ile sıkıştırıyor. Son olarak filler malzemesinin serilmesiyle Ernez grup yolunun asfalt öncesi son hazırlığı tamamlanmış olacak.  Titizlikle süren çalışmaları yerinde incelemek üzere bölgeye giden Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı İsa Akdemir, bilgi aldı. 


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık