EKMEK İSRAFININ ÖNLENMESİ İÇİN KAMPANYA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayesinde başlatılan 'Ekmek İsrafını Önleme Kampanyası'na ilgi çığ gibi büyüyor.

EKMEK İSRAFININ ÖNLENMESİ İÇİN KAMPANYA
  • 28 Ağustos 2018, Salı 0:00

-HER YIL 2,1 MİLYAR EKMEK ÇÖPE ATILIYOR

-ÇÖPE GİDEN EKMEĞİN ÜLKE EKONOMİSİNE MALİYETİ 1 MİLYAR 546 MİLYON TL 

-“EKMEK İSRAFINI ÖNLEME KAMPANYASI” KAPSAMINDA, ANKARA İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ HALK SAĞLIĞI HİZMETLERİ BAŞKANLIĞI, ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ PERSONELİNE EĞİTİM VERDİ

-CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN HİMAYESİNDE BAŞLATILAN KAMPANYA, TÜM KAMU KURUM VE KURULUŞLARINDA YAYGINLAŞTIRILACAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde başlatılan “Ekmek İsrafını Önleme Kampanyası”na ilgi çığ gibi büyüyor.

Sağlık Bakanlığı Ankara İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı uzmanları, Ankara Büyükşehir Belediyesi personeline, "Ekmek İsrafının Önlenmesi ve Sağlıklı Ekmek Tüketimi" eğitimi verdi.

 

BAYAT EKMEKLE YAPILACAK ÇOK ŞEY VAR

Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Birimi Diyetisyenlerinden Aysu İlhan tarafından verilen eğitimde; ekmeğin tarihçesi, ekmeğin beslenmedeki önemi, ekmek israfı ve bayat ekmek ile yapılabilecek çok sayıda alternatif yemek tarifi ayrıntılı olarak anlatıldı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Konferans Salonu’nda düzenlenen eğitime personel yoğun ilgi gösterirken, kampanya ile Türkiye'de ekmek israfının boyutlarının araştırılması ve toplumsal farkındalığın artırılması amaçlanıyor. 

HER YIL 2,1 MİLYAR EKMEK ÇÖPE ATILIYOR

Ülkemizde günde 6 milyon, yılda 2 milyar 100 milyon ekmek israf oluyor. Ekmek israfının maliyeti ise bir o kadar yüksek.

Yapılan araştırmalar ekmek israfının ülke ekonomisine faturasının, 1 milyar 546 milyon TL olduğunu gösteriyor. Bu rakam un ihracatında lider konumda bulunan Türkiye'nin un ihracatından elde ettiği gelire de eşit.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2013 yılında başlatılan özellikle de kamu kurum ve kuruluşlarında uygulamaya geçirilen “Ekmek İsrafını Önleme Kampanyası” ile ekmeğin poşette saklanmasından, dilimlenerek tüketilmesine kadar birçok tavsiye de personelle paylaşılıyor.    


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Site en altı
yukarı çık