Büyükşehir'den Korkuteli'ne hizmet yağmuru

Büyükşehir'den Korkuteli'ne hizmet yağmuru

Büyükşehir'den Korkuteli'ne hizmet yağmuru
  • 17 Eylül 2018, Pazartesi 0:00

İlçeye 4 yılda 200 milyon TL’lik yatırım yapıldı

Antalya’nın dört bir yanına hizmet yağdıran Büyükşehir Belediyesi 4 yılda Korkuteli’ne de 200 milyon TL’lik yatırım yaptı. Otogar, toptancı hal, cadde düzenlemeleri ile Korkuteli’nin çehresini değiştiren Büyükşehir Belediyesi, yarım kalan yıllanmış sorunlara da çare üreterek Korkuteli’ni geleceğe hazırlayacak önemli adımlar attı. 

Antalya’nın dört bir yanında hizmet ve proje üreten Antalya Büyükşehir Belediyesi, yaz aylarında büyük bir yoğunluğun yaşandığı Korkuteli’de de alt yapıdan üst yapıya önemli çalışmalar gerçekleştirdi. Korkuteli’ye yönelik hizmetler tüm hızıyla sürerken,  yapılan çalışmalar ilçe halkının da takdirini topluyor.  
Cadde düzenlemeleri ilçenin imajını değiştirdi
Göreve gelir gelmez Korkuteli’nde yarım kalan ve eksikliği hissedilen çalışmaları gerçekleştirmek üzere kolları sıvayan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, ilk olarak ilçenin ihtiyacını karşılamakta yetersiz kalan otogarla ilgili sıkıntıları çözdü. İlçede trafiğin kilitlenme noktasına geldiği Fatih Caddesi yeniden düzenleyerek, Korkuteli’nin girişine yakışır hale getirdi. 
5 yıldızlı köy konağı
Ulaşım açısından büyük önem taşıyan Hükümet Caddesi, Eski Hastane Caddesi, Alaaddin Keykubat Caddesi ile Atatürk ve Mehmet Akif caddelerinde de asfalt, peyzaj, kaldırım, aydınlatma ve altyapı çalışması gerçekleştirildi. Kırsal mahallelerde ve yaylalarda asfaltlanmadık yol kalmadı. Avdan Mahallesi’ne 5 yıldızlı bir köy konağı kazandırıldı. Büyükşehir Belediyesi’nin bu çalışmaları ile ilçenin imajı değişti. 
Üreticinin yüzü gülüyor 
Vatandaşa daha iyi hizmet sunmak için gece-gündüz çalışan Antalya Büyükşehir Belediyesi, Korkuteli’nde toptancı hali düzenleme çalışmalarının yanı sıra sulama suyu projeleri ile de üreticiye destek veriyor. Yaklaşık 800 bin TL’ye mal olan kapalı devre sulama sistemi ile Başpınar Mahallesi’nde 2 bin dönüm arazi sulanıyor. 
İçme suyu sorunu tarihe kavuşuyor
ASAT’ın 41 milyon TL’ye gerçekleştirdiği Manay’dan su getirme projesi ile de Korkuteli’de özellikle yaz aylarında yaşanan içme suyu sorunu çözüne kavuşuyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi Korkuteli mezbahasında yaptığı iyileştirmeler ile geçmişten gelen sorunları da çözerek ilçede daha sağlıklı ve hijyenik koşullarda hayvan kesimi yapılması noktasında önemli bir hizmet sundu. 

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık