'ATEŞTEN DOĞAN' DUVAR OBJELERİ SERGİSİ AÇILDI

'ATEŞTEN DOĞAN' DUVAR OBJELERİ SERGİSİ AÇILDI

'ATEŞTEN DOĞAN' DUVAR OBJELERİ SERGİSİ AÇILDI
  • 13 Ekim 2018, Cumartesi 0:00

Bütünsel sanat akımının temsilcisi olan Ender Güzey'in " Ateşten Doğan" Duvar Objeleri Sergisi Eskişehirli sanatseverler ile buluştu.

 Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin destekleriyle deneysel sanat anlayışına açık uygulamalarını tuvallerden çıkarak maddenin anlam gücüne yükleyen Ender Güzey'in "Ateşten Doğan" Duvar Objeleri Sergisi Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi Sanat Galerisinde açıldı. Serginin açılışına Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Önder Tuna ve çok sayıda sanatsever katıldı. Serginin açılış konuşmasını yapan Tuna, " Ateşten Doğan" Duvar Objeleri eserlerini Eskişehir'de ağırlamaktan dolayı çok mutlu olduklarını ifade ederek Ender Güzey'e teşekkür etti. Uygarlığın ateşten doğduğu gerçeğinden yola çıkarak uygarlıkların ve kavramların yarattığı kesişmeleri sanatına yansıtan Ender Güzey, " Eskişehirliler çok şanslı, muhteşem bir kente sahipsiniz. Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen sanatçı kişiliğini Eskişehir'e yansıtmış.  Bu şehirde sanat çok büyük değer görüyor ve Eskişehir sanatın getirdiği bütün zenginlikleri yaşıyor. Başta Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen olmak üzere Eskişehirli sanatçı ve sanatseverlere teşekkür ediyorum" dedi.

Ender Güzey "Ateşten Doğan" Duvar Objeleri Sergisi 28 Ekim 2018 tarihine kadar Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi Sanat Galerisinde gezilebilecek.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık