Gençler Bursa'yı 'Merhamet' ile tanıtacak

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, geleceğin emanetçisi gençlerin, 'Merhamet' temasını işleyecekleri kısa filmlerle Bursa'nın tanıtımına katkı sağlayacaklarını söyledi.

Gençler Bursa'yı 'Merhamet' ile tanıtacak
  • 20 Aralık 2018, Perşembe 11:34

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, geleceğin emanetçisi gençlerin, ‘Merhamet’ temasını işleyecekleri kısa filmlerle Bursa’nın tanıtımına katkı sağlayacaklarını söyledi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Valiliği ve Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde Bursa İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği’nce (BİHMED) gerçekleştirilen ‘1. Bursa Liselerarası Kısa Film Yarışması’na katılacak öğrenciler, filmlerini ‘Merhamet’ teması ile çekecek.

Gençlere, toplumsal sorunlara sanatsal bakış açısıyla bakma yeteneği kazandıracak olan yarışmanın protokolü, Bursa Heykel Tarihi Valilik Hizmet Binası’nda imzalandı. Bursa Valisi Yakup Canbolat ile Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger ve BİHMED Başkanı Kadir Oruç’un imzaladığı protokole göre, gençler kısa metrajlı filmlerle yarışmaya katılacak.

“Gençlerimizin geleceğine değer katmayı hedefliyoruz”

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, konuyla ilgili açıklamasında, Büyükşehir Belediyesi’nin gençlere verdiği değere dikkati çekti. Başkan Aktaş, Büyükşehir Belediyesi'nin Bursa’da gençlerin donanımlı bireyler olarak yetişmeleri için çalıştığını anlatarak, “Gençlerimiz, zenginliğimiz ve geleceğimizdir. Bizler gençlerimizi en iyiye yöneltmeyi hedefliyoruz. Sosyal, kültürel, milli ve manevi anlamda gelişmelerini desteklediğimiz gençlerimizin geleceklerine de değer katmayı hedefliyoruz. Yarışma ile film sektörüne ilgi duyan gençlerimiz yeteneklerini ortaya koyarken aynı zamanda çekecekleri kısa filmlerle Bursa’nın tanıtımına da katkı sağlayacaklar” diye konuştu.

Bursa Valisi Yakup Canbolat, gençlerin yeteneklerini keşfedecek çalışmaları desteklediklerini ifade ederken, İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger de yarışmanın gençler için önemine vurgu yaptı. BİHMED Başkanı Kadir Oruç ise 1.’lik  ödülünün 5 bin TL olduğu yarışma için BİHMED Hizmet Binası’na 15 Mart 2019 tarihine kadar başvuru yapılabileceğini, 28 Mart 2019’da ödüllerin açıklanacağını ve 14 Nisan 2019’da ödül töreni yapılacağını belirtti. Yarışmada ikinciye 3000 TL, üçüncüye 2000 TL ödül verilecek.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI

HABERE AİT VIDEO


HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık