solyanreklam
sagreklam

YKS SONUÇLARINI BELGEM ÖĞRENCİLERİ SEVİNÇLE KARŞILADI

YKS SONUÇLARINI BELGEM ÖĞRENCİLERİ SEVİNÇLE KARŞILADI

YKS SONUÇLARINI BELGEM ÖĞRENCİLERİ SEVİNÇLE KARŞILADI
  • 31 Temmuz 2018, Salı 0:00


2017-2018 Eğitim öğretim yılı içerisinde ücretsiz üniversite hazırlık kursları vermeye başlayan Gemlik Belediyesi Gençlik Merkezi öğretmen ve öğrencileri, 30 Temmuz Pazartesi günü ÖSYM tarafından açıklanan YKS sınav sonuçlarını sevinçle karşıladı.
  Sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından değerlendirmelerde bulunan Belgem Eğitim Danışmanı Faik Cem Ertunç, “Merkezimiz de 1. yılımızı tamamladık ve sınav sonuçlarını öğrencilerimiz gibi bizde heyecanla beklemeye başladık. Aldığımız dönüşlerden çoğu öğrencimizin istediği bölümlere geçen senelere kıyasla rahatça gidebilecek durumda olduğunu görüyoruz. Sözelde ilk 1000’e giren, İstanbul ve Marmara’da Hukuk’a gidebilecek olan öğrencilerimiz var” dedi. Psikoloji, İlahiyat, Edebiyat ve İşletme gibi birçok bölüme gidebilecek sıralama puanına sahip öğrencilerinde sınav sonuçlarını sevinçle karşıladığını açıklayan Ertunç, “Şimdi tercih dönemi başlıyor, sene başından beri öğrencilerimizin her zaman yanında olduğumuz gibi, tercih döneminde de onların yanlarında olacağız. Gemlik’e, öğrencilerimize ve ailelerine sonuçlar şimdiden hayırlı olmasını diliyoruz” diye konuştu.
  Belgem Koordinatörü Muhammet Ali Kaya ise, tercih dönemlerinde sadece Belgem öğrencilerine değil Gemlik'teki tüm öğrencilere ücretsiz danışmanlık hizmeti verileceğini ifade ederek, tercih yapacak tüm öğrencilerin ihtiyaç duydukları halde Belediye Gençlik Merkezine gelerek yardım alabileceklerini ve tüm Gemlik gençliğinin yanlarında olduklarını söyledi.
  Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz da, öğrencilerin üniversite tercihlerini yaparken sadece üniversite okumuş olmak için değil, gelecekte mutlu olacakları mesleği seçmeleri gerektiğine vurgu yaptı. Belgem öğrencilerinin başarılarından dolayı gurur duyduklarını dile getiren Başkan Refik Yılmaz, “Başta bu başarıyı yakalan öğrencilerimiz olmak üzere, onları her zaman destekleyen ailelerini, onları yetiştiren, sınavlara hazırlayan BELGEM projemizdeki öğretmenlerimizi ve bu başarıda emeği geçen herkesi kutluyorum” diye konuştu.
  
  
  
  
  
  
HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık