solyanreklam
sagreklam

Yıldırım'ın Teknoloji Tutkunları

YIL-MEK bünyesinde düzenlenen bilgisayar işletmenliği kursuna katılan 70 yaşındaki Aysel Çakmak ve 65 yaşındaki Selami Avcı gençlere örnek oluyor.

Yıldırım'ın Teknoloji  Tutkunları
  • 21 Şubat 2018, Çarşamba 0:01

YIL-MEK bünyesinde düzenlenen bilgisayar işletmenliği kursuna katılan 70 yaşındaki Aysel Çakmak ve 65 yaşındaki Selami Avcı gençlere örnek oluyor.

Yıldırım’da 85 farklı branşta 13 bin 180 kursiyere eğitim veren Yıldırım Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (YIL-MEK) farkındalık oluşturmaya devam ediyor. Barış Manço Kültür Merkezi’nde düzenlenen bilgisayar işletmenliği kursuna katılan 40 öğrenci, 163 saatlik eğitim boyunca ofis programlarının yanı sıra temel bilgisayar kullanımı ve donanım konusunda öğrenim görüyor. Kursa katılan 70 yaşındaki Aysel Çakmak, özverisi ve çalışkanlığı ile adeta gençlere taş çıkartıyor. Hayat şartlarından dolayı gerekli eğitimi alamadığını söyleyen Çakmak, “Küçük yaşta yetim kaldım. Tarlada çalışmak zorunda olduğumdan dolayı okula devam edemedim. Köyümüzdeki öğretmenimizin yardımıyla ilkokul diploması aldım. Daha fazla tahsil yapamamak hayatım boyunca içimde ukde olarak kaldı. Çocuklarımın okuması için çok uğraştım. Çok şükür birisi doktor, ikisi de öğretmen oldu. Önce akıllı telefon sayesinde internet üzerinden çocuklarımla konuşmaya başladım. Daha sonra bir bilgisayar aldım. Çocuklarım ‘Anne bu yaştan sonra öğrenemezsin’ dediler. Ancak ben azim ettim. Belediyemizin bilgisayar kursu düzenlediğini öğrendim ve başvurdum. İki haftadır eğitimlerimiz devam ediyor ve çok yararlı şeyler öğreniyorum. Çocuklarımla bilgisayar aracılığı ile konuşuyoruz. Bize bu imkanı sağlayan Yıldırım Belediyemize ve devletimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

ÖRNEK OLUYORLAR

Kursa devam eden 65 yaşındaki Selami Avcı ise kursta yararlı bilgiler öğrenmenin yanı sıra sosyalleşme imkânı bulduklarını ve vakitlerini değerlendirdiklerini söyledi. Kursa katılan diğer öğrenciler de “Aysel teyze ile Selami amca azimleri ve çalışkanlıkları ile bize örnek oluyorlar. Hatta bizden daha çabuk öğreniyorlar. Bazı konuları onlara soruyoruz” dediler.


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık