solyanreklam
sagreklam

YILDIRIM'IN PARKLARINA ESTETİK DOKUNUŞ

İlçenin parklarında gerçekleştirdiği temizlik, sulama ve revizyon çalışmaları ile vatandaşlara sağlıklı sosyal alanlar hazırlayarak şehir estetiği için birçok uygulamayı hayata geçiren Yıldırım Belediyesi, gerçekleştirdiği peyzaj düzenlemeleriyle de ilçenin güzelliğine güzellik katıyor.

YILDIRIM'IN PARKLARINA ESTETİK DOKUNUŞ
  • 26 Ağustos 2018, Pazar 0:00

Yıldırım’a sosyal donatı alanlarıyla değer katmak, mevcut yeşil alan miktarını artırmak ve vatandaşlara daha huzurlu ortamlar oluşturmak için hizmetlerini sürdüren Yıldırım Belediyesi parklarda temizlik, sulama, bakım ve onarım çalışmaları gerçekleştirirken ilçeye kazandırdığı çiçek ve ağaçlarla hem yeşile hem de şehir estetiğine katkı sağlıyor. 2018 yılı içinde ilçeye 3 yeni park daha kazandırılırken, 15 parkta revizyon, 4 parkta otomatik sulama sistemi yapıldı. Parklarda yapılan çalışmalarla bin 318,35 metrekare kauçuk zemin uygulaması, 55 plastik çocuk oyun aleti montajı ile vatandaşların sağlıklı yaşam koşullarına katkıda bulunmak amacı ile 50 spor ve kondisyon aleti kazandırıldı. Öte yandan parklara ve ilçenin muhtelif yerlerine 320 çöp kutusu, 264 bank, 58 masa ve 13 pergole monte edilen ilçede, mevcut oyun aletlerinden kullanılmaz durumda olanlar yenisi ile değiştirilirken yetersiz görülenlere ilave oyun aleti montajları yapıldı. Ağaçlandırma döneminde yol ağaçlandırması, ağaçlandırma alanları, park ve yeşil alanlarda toplam 20 bin 34 adet fidan ve bitki dikilirken, toprak taşınması, bitkilendirme ve çimlendirme işleri yapılarak Yıldırım ‘yeşil’ kimliğine tekrar kavuştu. 2018 yılı içerisinde park ve yeşil alanlarda 91 bin 606 çiçek dikimi çeşitli yeşil alan ve refüjlere uygulanarak görsel zenginlik sağlanırken, 73 parka da 562 meyve fidanı kazandırıldı.

ŞEHRİN ZENGİNLİĞİ

Parkların eskiden olduğu gibi yeniden çocuk cıvıltılarıyla dolan güvenli oyun alanları haline gelmesi için çalışmalar yürüttüklerini ifade eden Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Çevre düzenlemesi, peyzaj ve yeşil alan çalışmalarıyla ilçeye estetik bir kimlik kazandırırken mevcut park ve bahçelerin bakımlarının belirli periyodlarla yapıyoruz. Şehirlerin zenginliğinin parkların ve yeşil alanların fazlalığı ile doğru orantılı olduğu bilinciyle, vatandaşlarımızın mahallerde rahat nefes alabildikleri, günlük yaşamın stresinden uzaklaştıkları, çocuklarımızın oyun oynayabildiği park ve bahçelerimizin bakımlarını aksatmadan devam ettiriyoruz. Çocuklarımızın ait oldukları parkları yine eskisi gibi doldurmalarını, parklarda oynayarak sosyalleşmesini, toplumun bir parçası olmalarını sağlamak için belediye olarak yeni parklar yapmaya ve mevcut parklarımızda hasar gören parklardaki ekipmanları yenilemeye gayret gösteriyoruz” diye konuştu.

‘YEŞİL YILDIRIM’ VURGUSU

Her biri farklı anlayışla tasarlanan parkların, ilçe sakinlerine ferah ortamlar sunarken, çocuklara yönelik yapılan parkların güvenli oyun imkanı sağladığını belirten Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Yıldırım, yeşil alanları ve parklarıyla her geçen gün daha da güzelleşiyor. Yıldırım’daki parklarda çocuklar için modern oyun grupları, güvenli kauçuk zemin, hayvanlar için kuş yuvaları, yemlik, suluk yetişkinler için spor aletleri, kamelyalar, koşu yolları, engelli vatandaşlarımızın rahatça gezebilmeleri için engelli rampaları yapıyoruz. Şehrimizde yaşayan vatandaşlarımızın yaşam kalitesini artırmak adına Yıldırım’da doğaya ve çevreye duyarlı hizmetlerimizi sürdürürken, ‘Yeşil Yıldırım’ hedefini gerçekleştirmek adına ağaçlandırma çalışmalarına da devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık