solyanreklam
sagreklam

YILDIRIM'DA YERALTINA 770 ARAÇLIK KATLI OTOPARK

Yıldırım Belediyesi, Şükraniye Mahallesi'ne kazandırmaya hazırlandığı meydan düzenlemesi projesinde yer alan yer altı katlı otopark ile şehirlerin en önemli sorunlarından biri olan araç parkına alternatif çözüm üretiyor.

YILDIRIM'DA YERALTINA 770 ARAÇLIK KATLI OTOPARK
  • 14 Eylül 2018, Cuma 9:10

Yıldırım Belediyesi, Hizmet Binası, Planlama ve Kentsel Gelişim Merkezi, Hükümet Konağı, Müftülük gibi vatandaşların yoğun şekilde ziyaret ettiği resmi kurumların bir arada bulunuğu bölge olan Şükraniye Mahallesi’nde otopark sorununa önemli bir çözüm getiriyor. Birçok konsere, Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinliklerine, Ramazan Sokağı’na ev sahipliği yapan mevcut Bayrak Meydanı’nda yeni bir düzenlemeye gitmeye hazırlanan Yıldırım Belediyesi, yerin altına inşa edeceği 770 araçlık katlı otoparkla, otopark sıkıntısına getireceği alternatif çözümle yoğunluğu ortadan kaldıracak. 25 bin 250 metrekare inşaat alanına sahip olacak meydan düzenlemesi bölgenin çehresini değiştirirken, yerin altına yapılacak otopark, araç parkı sorununa yenilikçi bir çözümün anahtarı olacak. Bölgeye kazandırılacak otoparkın önemli bir ihtiyaca yanıt vereceğini vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Belediyemizle beraber birçok resmi kurum binalarının yer aldığı ve hemşehrilerimizin ziyaret ettiği bölgedeki en önemli sıkıntıların başında gelen otopark sorunu konusunda yapacağımız çalışmalar neticesinde, yeraltı katlı otoparkımızı ilçe sakinlerimizin hizmetine sunacağız” dedi.

ORTAK ALAN VURGUSU

Yıldırım’ın imar planlarını düzenlerken ortak kullanım alanlarına da en az konutlar kadar önem verdiklerini dile getiren Başkan Edebali, “İlçemizin önemli bir kısmında revizyona gittiğimiz imar planlarında insanlarımızın ortak kullanımına açık donatılara da yer veriyoruz. Bunu yaparken özellikle birden fazla kullanıma sahip tesisleri ilçemize kazandırarak farklı ihtiyaçlara cevap veriyoruz. Özellikle şehrimizde oluşturduğumuz kapalı pazar yerlerini aynı zamanda otopark olarak değerlendirerek önemli bir ihtiyacı da karşılamış oluyoruz. Yine bunun yanında Şükraniye Mahallesi’ndeki Bayrak Meydanımıza kazandırmaya hazırlandığımız modern, yeraltı katlı otoparkımızla bölgedeki araç parkı sıkıntısına çözüm bulacağız. Yıldırım’ın en yoğun kesimlerinden olan bölgede, 770 araç kapasiteli yeraltı katlı otoparkımızla ilçe halkımıza hizmet vereceğiz” diye konuştu.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık