solyanreklam
sagreklam

YILDIRIM’A KARDEŞ ZİYARETİ

Batı Trakya’nın Gümülcine şehrine bağlı Kozlukebir Belediye Başkanı Rıdvan Ahmet ve Gümülcine Türk Gençler Birliği Genel Sekreteri Nihat Binbaşı ile beraberindeki heyet, Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz’ı ziyaret etti.

YILDIRIM’A KARDEŞ ZİYARETİ
  • 29 Nisan 2019, Pazartesi 11:35

Batı Trakya’nın Türk gönül coğrafyasının mihenk taşlarından birisi olduğunu ifade eden Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Batı Trakya farklı bir ülkenin sınırları içerisinde yer alabilir, aramızda mesafeler olabilir. Ancak bunlar bizi birbirimizden uzaklaştırmaz, bizim gönlümüz bir, tarihimiz bir, geleceğimiz bir. Biz büyük bir çınarın dallarıyız. Siz orada huzurlu olduğunuz sürece biz burada rahat olabiliriz. Sizin parmağınıza diken batsa bizim burada yüreğimiz kanar. Siz orada sadece bir şehri yönetmiyorsunuz, bizim medeniyetimizi temsil ediyorsunuz. Bu üstelediğiniz önemli sorumluluk konusunda her zaman size her türlü desteği sağlamaya hazırız” dedi. Yunanistan’da 26 Mayıs’ta gerçekleşecek yerel seçimlerin Batı Trakya Türkleri için taşıdığı ehemmiyetin farkında olduklarını dile getiren Başkan Yılmaz, “Buralarda milliyetçilik yapmak, Türk olduğunu ifade etmek kolay şeyler, asıl zor olan tüm bunları o bölgelerde ifade etmek. Sizler böyle bir görevi yerine getiriyorsunuz. Soydaşlarımızın bu seçim sürecinde birlik beraberliklerini koruyarak, bu süreçten alınlarının akıyla çıkacaklarına eminim.  Sizlere talip olduğunuz bu kutlu yolda başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

‘SİZLERİ ÖRNEK ALIYORUZ’

Yeni dönemde Yıldırım Belediye Başkanlığı görevine seçilen Oktay Yılmaz’a hayırlı olsun dileklerini ileten Kozlukebir Belediye Başkanı ve Adayı Rıdvan Ahmet de, Batı Trakya’dan Kozlukebir Belediyesi olarak soydaşlarımızı ziyaret etmek için geldiklerini belirterek, “Bu vesileyle sizlere de hayırlı olsun demek istedik. İlerleyen zamanlarda da sizleri Kozlukebir’de ağırlamaktan büyük memnuniyet duyarız. Malum 26 Mayıs’ta bizlerinde seçimleri var. Bizlerde zor şartlarda çalışıyoruz. Yunanistan’daki kriz, bölgenin ekonomik durumları her ne kadar zor olsa da bizlerde elimizi taşın altına koyarak bölgemiz için hizmet etmeye çalışıyoruz. Batı Trakya’daki belediyeler buradaki belediyeleri örnek alıyor. Buralar daha profesyonel bizlerse daha amatörüz” diye konuştu.  Gümülcine Türk Gençlik Birliği Başkanı Necat Ahmet’in selamlarını ileten Genel Sekreter Nihat Binbaşı ise Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz’a yeni döneminde başarılar dileyerek çeşitli hediyeler takdim etti.

 

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık