solyanreklam
sagreklam

YENİŞEHİR ZABITASINDAN YAYA ÖNCELİKLİ TRAFİK ÇALIŞMALARI

Mahalle kültürünün yaşatılarak güçlü toplum yapısının muhafaza edilmesini savunan Yıldırım Belediyesi, mahalle konaklarında ilçe sakinlerini buluşturuyor.

YENİŞEHİR ZABITASINDAN YAYA ÖNCELİKLİ TRAFİK ÇALIŞMALARI
  • 25 Ocak 2019, Cuma 14:30
İlçemiz sınırlarında yaya öncelikli trafik konusunda bilinç oluşturulması amacıyla Zabıta Müdürlüğü olarak okul ve kavşak giriş ve çıkışlarında düzenleyeci tedbirler aldırıldı.

2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun yapılan değişikliklerle; araç sürücülerine, görevli bir kişi veya ışıklı trafik işareti bulunmayan ancak trafik işareti veya levhalarıyla belirlenmiş kavşak giriş ve çıkışları ile yaya veya okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlama, varsa buralardan geçen veya geçmek üzere olan yayalara durarak ilk geçiş hakkını verme zorunluluğu getirilmiştir. Bu kapsamda; İlçemiz genelinde, yayaların ilk geçiş hakkına sahip olmasına imkan sağlayan düzenlemelerle ilgili olarak yaya ve okul geçitleri ile kavşak giriş çıkışlarında gerekli işaretlemeler Büyükşehir Belediyesi ekipleri ile koordineli bir şekilde yapıldı.

İlçemizin sınırları içerisinde trafik güvenliğinin sağlanması ve trafik akışının aksamaması için araç sürücülerinin bilhassa yaya ve okul geçitlerinde trafik levhalarına uyarak yayalara ilk geçiş hakkını vermeleri gerektiği hatırlatıldı.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık