solyanreklam
sagreklam

YENİ ULUS MEYDANI İÇİN İLK SONDAJ VURULDU

Başkentlilerin ilk kez Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna'dan duyduğu ve öncelikli projeler arasında yer alan 'Yeni Ulus Meydanı Projesi' için sondaj çalışmalarına başlandı.

YENİ ULUS MEYDANI İÇİN İLK SONDAJ VURULDU
  • 19 Ekim 2018, Cuma 0:00

-ULAŞTIRMA VE ALT YAPI BAKANLIĞI, ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI İLE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İŞBİRLİĞİ İLE YAPILACAK YENİ ULUS MEYDANI PROJESİ’NDE SONDAJ ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI 

-BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN ULAŞIM VE ALT YAPI DESTEĞİ SAĞLADIĞI KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN YÜRÜTÜLEN SONDAJ ÇALIŞMALARI, 10 AYRI NOKTADA TAMANLANDI 

-TOPLAMDA 80 NOKTADA YAPILACAK SONDAJ ÇALIŞMALARI SONUNDA BÖLGENİN SU, ATIKSU VE YAĞMUR SUYU ALT YAPISI DA GÖZDEN GEÇİRİLECEK 

 

Başkentlilerin ilk kez Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna’dan duyduğu ve öncelikli projeler arasında yer alan “Yeni Ulus Meydanı Projesi” için sondaj çalışmalarına başlandı.

          “Söz verdiğimiz gibi…” sloganıyla, vatandaşlar ve sivil toplum örgütleriyle yaptığı görüşmelerin ardından ortak akılla imkanlar ölçüsünde hayata geçirilen ve en büyük yayalaştırma projelerden biri olarak gösterilen “Ulus Meydan Projesi” sayesinde Ankara, yeni bir meydana kavuşmuş olacak. 

İLK ETAPTA 10 NOKTADA SONDAJ TAMAMLANDI

          Başkan Tuna’nın, “Ankara’mıza yakışır bir meydan yapacağız” yönündeki açıklamasının hemen ardından sondaj çalışmalarına start verildi.

          Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Büyükşehir Belediyesi ortaklığında başlatılan çalışmalar kapsamında ilk etapta 10 noktada sondaj çalışması tamamlandı.

          Ulus ve çevresindeki bölgenin alt yapısını gün yüzüne çıkaracak olan sondaj çalışmalarının ilkine Melike Hatun Camii önü ve Adnan Saygun Caddesi’nden başlandı. 

TOPLAMDA 80 NOKTADA SONDAJ YAPILACAK

          Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım ve alt yapı desteği sağladığı, Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen sondaj çalışmaları Ulus ve çevresinde toplam 80 ayrı noktada yapılacak.

         İki ay sürmesi planlanan sondaj çalışmalarını yolları araç trafiğine kapatmadan sadece şerit kapatma yöntemiyle yaptıklarını belirten Büyükşehir Fen İşleri Daire Başkanlığı yetkilileri, “Ulus Meydan düzenlemesi ve yayalaştırma çalışmaları kapsamında başladığımız sondaj çalışmalarıyla bölgenin su, atık su ve yağmur suyu gibi tüm alt yapısını inceleyip, uygulama projelerini belirleyeceğiz” bilgisini verdiler.

          Sondaj çalışmalarının ikinci etabının da Çankırı Caddesi ile Atatürk Bulvarı’nda yapılacağına dikkat çeken yetkililer, “Böylece etap etap 80 noktada çalışma yapmış olacağız” dediler.

 

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık