solyanreklam
sagreklam

Vergi affı yapılandırmasına vatandaşlardan yoğun ilgi

Vergi affı yapılandırmasına vatandaşlardan yoğun ilgi

Vergi affı yapılandırmasına vatandaşlardan yoğun ilgi
  • 30 Temmuz 2018, Pazartesi 17:54

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin 7143 sayılı vergi affı kapsamında başlattığı ve 31 Temmuz 2018’de sona erecek olan borç yapılandırmasına vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.

 

18 Mayıs 2018 tarih ve 30425 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren ‘Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin 7143 sayılı Kanun’ çerçevesinde su, emlak, çevre temizlik, kira, işgaliye, ilan ve reklam, eğlence vergi borçlarının yapılandırılması devam ediyor. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği vergi affı ödemeleri 31 Temmuz Salı günü sona eriyor.

31 Temmuz’da son erecek olan vergi affı yapılandırılması ile ilgili Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, 18 Mayıs 2018’de başlayan vergi affında  ilan ve reklam vergisi, işgaliye, harçlar ve ücretler, katı atık toplama ve bertaraf ücreti, su ve atık su alacakları kapsamında borcu olan vatandaşların, aftan yararlanmak için Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Daire Başkanlığı Gelirler Müdürlüğüne müracaat etmeleri gerektiği belirtildi.

Açıklamada ayrıca “31 Mart 2018 tarihinden önceki dönemlere ait vergi, ceza, resim ve harçların yapılandırılmasını içeren 7143 sayılı Kanun çerçevesinde, vergi ve borçlara ilişkin vergi cezası ve uygulanan gecikme zammı siliniyor. 31 Mart 2018 itibariyle gecikmiş borçlara Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE) oranında güncelleme yapılacak. Büyükşehir Belediyesine borcu olan vatandaşlar peşin veya taksitli ödeme yapabilecek. Uygulama kapsamındaki peşin ödemelerde yüzde 90,  2 taksitli ödemelerde ise yüzde 50 indirim yapılacak. Ayrıca vatandaşlar yeniden yapılandırma kapsamında 6 ila 18 ay arasında değişen taksitlerle de ödeme yapılabilecek. Peşin ya da taksitli ödeme tercihinin verilecek dilekçede vatandaş tarafından belirtilmesi gerekiyor” denildi.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık