solyanreklam
sagreklam

VAN BÜYÜKŞEHİR'İN KARLA MÜCADELESİ BAŞLADI

Van Büyükşehir Belediyesi karla mücadele ekipleri, kentte etkili olan kar yağışı nedeniyle vatandaşların olumsuz yönde etkilenmemesi için ana arterlerde yoğun bir çalışma sarf ediyor.

VAN BÜYÜKŞEHİR'İN KARLA MÜCADELESİ BAŞLADI
  • 26 Aralık 2018, Çarşamba 9:35

Van Büyükşehir Belediyesi karla mücadele ekipleri, kentte etkili olan kar yağışı nedeniyle vatandaşların olumsuz yönde etkilenmemesi için ana arterlerde yoğun bir çalışma sarf ediyor. 

Dün öğle saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı nedeniyle okulların tatil edildiği kentte, Büyükşehir Belediyesine bağlı karla mücadele ekipleri, geceli gündüzlü çalışmalarını sürdürüyor. Gece saatlerinde karın etkisini yitirmesi ile harekete geçen ekipler, sabahın ilk ışıklarında Cumhuriyet,  İskele, Sıhke, İkinisan, Milli Egemenlik ve Maraş Caddelerinde biriken kar yığınlarını temizledi. Vatandaşların mağdur olmaması için yoğun çaba sarf eden ekipler tarafından kaldırım temizliği de yapılıyor. 

120 PERSONEL VE 4 KAR KÜREME ARACI İLE YOĞUN MESAİ

Araç trafiğinin yanı sıra yaya trafiği içinde çalışma başlatan Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı kaldırım temizliğini sürdürüyor. Yaklaşık 120 personel kentteki kaldırımları kar ve buzdan temizledi. 4 kar küreme aracının da kullanıldığı çalışmalar, ara sokaklarda devam ediyor.

‘50 YILDIR GÖRMEDİĞİM HİZMETİ KAYYUMLA GÖRDÜM’ 

Büyükşehir Belediyesi’nin karla mücadele çalışmalarını değerlendiren vatandaşlardan Efendi Onay, 50 yılı aşkın bir süredir Van’da ikamet ettiğini ve birçok Belediye Başkanı gördüğünü ifade ederek, kayyum ile birlikte hizmetle de tanıştıklarını belirtti. 

Onay, ‘‘Daha önce görüyorduk; kar günlerce caddede, kaldırımlarda kalıyordu. Buzlanan yollar ile birçok kaza yaşanıyordu. Dün yağan kardan şu saat itibariyle eser yok. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum’’ dedi. 

Karın yağması ile birlikte daha önce olduğu gibi ‘Kar yine yerde mi kalır’ diye düşündüklerini belirten Cumhuriyet Caddesi esnaflarından Metin Gülpınar ise, sabah iş yerini açmaya geldiğinde kar temizleme çalışmalarını da gördüğünü söyledi.

Gülpınar, ‘‘Kayyumun ardından Belediye tarafından yürütülen çalışmaları gerçekten beğeni ile takip ediyorum. Birçok çalışma zamanında, gerektiği gibi yürütülüyor. Gönül ister ki bu şekilde çalışmalar devam etsin’’ ifadelerini kullandı.

Büyükşehir Belediyesi karla mücadele çalışmaları, kırsal mahalle ve mezralarda da devam ediyor.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık