solyanreklam
sagreklam

VAN BÜYÜKŞEHİR PERSONELİNE 'İLK YARDIM'DA FARKINDALIK' EĞİTİMİ

üyükşehir Belediyesi ve İl Sağlık Müdürlüğü’nün işbirliğiyle yürüttüğü çalışmalar çerçevesinde Büyükşehir Belediyesi personellerine ‘ilk Yardım’da farkındalık’ eğitimleri verildi.

VAN BÜYÜKŞEHİR PERSONELİNE 'İLK YARDIM'DA FARKINDALIK' EĞİTİMİ
  • 22 Aralık 2018, Cumartesi 16:15

Van Büyükşehir Belediyesi personeline ‘İlk Yardım’da farkındalık’ eğitimleri verildi. 

Büyükşehir Belediyesi ve İl Sağlık Müdürlüğü’nün işbirliğiyle yürüttüğü çalışmalar çerçevesinde Büyükşehir Belediyesi personellerine ‘ilk Yardım’da farkındalık’ eğitimleri verildi. Kadın ve Aile Merkezinde verilen eğitimlere Sağlık işleri Daire Başkanı Selim Elhansu’nun yanı sıra farklı birimlerden çok sayıda personel katıldı. Sağlıkçı Dilek Atalar tarafından verilen eğitimlerde personellere, ilk yardım nedir, nasıl yapılır, temel yaşam desteği, kalp masajı, bilinç bozukluklarında ilk yardım, konuları uygulamalı olarak gösterildi.

 Büyükşehir personelinin ilk yardım konusunda bilgi sahibi olması için bu tür eğitimlerin sıklıkla verildiğini belirten Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Selim Elhansu, “Kısa bir süre önce de uzmanlar tarafından personellerimize bu tür ilk yardım eğitimleri verilmişti. Eğitimlerimizi ‘ilk yardımda farkındalık’ başlığıyla devam ettiriyoruz. Bu tür eğitimlerin çok yararlı olduğunu düşünüyorum. Eğitimlerimiz belirli aralıklarla da devam edecektir” diye konuştu. 

Seminerin ardından personellere ‘ilk yardım eğitimi’ katılım sertifikası da verildi.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık