solyanreklam
sagreklam

URARTU GELİŞİM KORİDORU PROJESİ TOPLANTISI YAPILDI

URARTU GELİŞİM KORİDORU PROJESİ TOPLANTISI YAPILDI

URARTU GELİŞİM KORİDORU PROJESİ TOPLANTISI YAPILDI
  • 01 Ocak 2000, Cumartesi 0:00

Van Büyükşehir Belediyesi, Doğu Anadolu Projesi (DAP) Bölge Kalkınma İdaresi ve Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) tarafından başlatılan "Urartu Gelişim Koridoru Projesi" toplantısı yapıldı. 

Büyükşehir Belediyesi Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Adnan Demir, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ülker Cem Kaplan, DAKA Planlama Programlama ve Koordinasyon Birimi Başkanı Mehmet Emin Çakay, DAP  Bölge Kalkınma İdaresi Başkan Yardımcısı Volkan Güler, Büyükşehir Belediyesi Etüt Projeler Daire Başkanı Cevdet Başer, Fen İşleri Daire Başkanı İsmail Güngör ve kurum müdürleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ülker Cem Kaplan, ‘Urartu Gelişim Koridoru Projesi’nin önemine vurgu yaptı. 

Projenin paydaşlarıyla bir araya geldiklerini ifade eden Kaplan şunları söyledi:

“Büyükşehir Belediyesi olarak DAP İdaremizin desteklediği ve sürdürülebilirliği anlamında DAKA’nın içinde bulunduğu Urartu Menua Yoluyla ilgili teknik bir toplantı gerçekleştiriyoruz. Projenin yapılabilirliği ve uygulanabilirliği ile ilgili teknik heyetlerimizin bir araya geldiği bu toplantıda projemizin teknik boyutları ve ihale süreci ile ilgili detayları konuşacağız. Projenin ilimiz için hayırlı olmasını diliyorum.”

Projede epey yol kat ettiklerini anlatan DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Adnan Demir ise koridor boyunca yapılacak imalatların netleştirilmesi noktasına gelindiğini ifade etti.

Projenin Van’ın turizmi için öneli olduğunu anlatan Demir, "Tarihi değerleri gün yüzüne çıkarmak ve bununla beraber Van ilinde bir marka oluşturma noktasında projeyi hayata geçirmeyi düşünüyoruz. Bununla ilgili belirli bazı adımlar atıldı. Projenin taslağı ve diğer aşamaları hazır. Bunun için beklentilerin de üzerinde bir maliyet çıktı. 2019 yılı içerisinde idare olarak katkı vererek bir an evvel  'Urartu Gelişim Koridoru' projesini hayata geçirmeyi amaçlıyoruz. İnşallah bunu en geç 2019 yılında bitirmiş olacağız. Van için hayırlı olmasını temenni ediyorum" diye konuştu.

Toplantıda ayrıca DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkan Yardımcısı Volkan Güler ve DAKA Planlama Programlama ve Koordinasyon Birimi Başkanı Mehmet Emin Çakay da projenin teknik detayları ile ilgili birer konuşma yaptı. 

Öte yandan katılımcılar saat 15.30’da restorasyon çalışmaları devam eden Tarihi Peynirciler Çarşını ziyaret ederek incelmelerde bulunacak.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık