solyanreklam
sagreklam

Uludağ Üniversitesi´ne Büyükşehir morali

Başkan Aktaş, Rektör Prof. Dr. Yusuf Ulcay’ı da ziyaret ettiği Uludağ Üniversitesi’nde, öğrencilerle birlikte yemek yedi ve ardından gençlerle bol bol sohbet etti.

Uludağ Üniversitesi´ne Büyükşehir morali
  • 09 Şubat 2018, Cuma 10:14

 Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, kendisinin de mezun olduğu Uludağ Üniversitesi’nde (UÜ) önce Rektör Prof. Dr. Yusuf Ulcay’ı ziyaret etti, ardından üniversite öğrencileriyle bir araya geldi. Başkan Aktaş, birlikte yemek yediği gençlere kendilerini geliştirmeleri ve üniversitenin ardından donanımlı bireyler olarak hayata adım atmaları konusunda tavsiyelerde bulundu.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Uludağ Üniversitesi (UÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay’ı Rektörlük binasındaki makamında ziyaret etti. Kendisinin de Uludağ Üniversitesi mezunu olduğunu söyleyen Başkan Aktaş, öğrencilik yıllarını geçirdiği ve mezun olduğu okuluna ‘Belediye Başkanı’ olarak gelmenin heyecanını yaşadığını ve duygulandığını ifade etti.

“Uludağ Üniversitesi, Bursa’ya hayat veriyor”

Üniversite onur defterini de imzalayan Başkan Aktaş, “Uludağ Üniversitesi, Bursa’ya hayat veren bir yer. Ancak, yapılması gereken çalışmalar ve düzenlemeler de var. Uludağ Üniversitesi, büyük bir kompleks, Türkiye’nin büyük üniversitelerinden bir tanesi. 76 bin öğrenciyle birçok şehrin nüfusundan bile büyük bir yapıya sahip” dedi.

Başkan Aktaş, üniversitenin eksiklerinin ve ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında gereken desteğin verileceğini ifade ederek, “Büyükşehir Belediyesi olarak elimizden geldiğince katkı sağlamaya çalışıyoruz. Ulaşımla ilgili ilave yapacağımız bazı düzenlemeler de olacak. Öğrencilerin sosyalleşebildikleri, kendilerini geliştirebildikleri güzel mekanlar oluşturmak gerekiyor” diyerek Büyükşehir Belediyesi tarafından Görükle’de yapımı devam eden gençlik merkezinin üniversite öğrencilerinin faydasına sunulacak önemli bir merkez olacağını belirtti.

Uludağ Üniversitesi (UÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay da Büyükşehir Belediyesi’nin yerel yönetimin en üst organizasyonu olduğunu ifade ederek, “Uludağ Üniversitesi olarak Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin varlığını hissetmek bize güç veriyor” dedi.

Üniversitenin bazen yerel kaynakların desteğini almak zorunda olduğunu söyleyen Ulcay, Büyükşehir Belediyesi’nin beraber çalışma ve ihtiyaçları giderme odaklı yaklaşım tarzının sevindirici olduğunu dile getirdi.

Gençlere tavsiyeler

Başkan Aktaş, daha sonra Rektör Ulcay ile birlikte, kampüste Üniversiteli Aktif Gençlik Topluluğu (ÜNİAK) üyesi gençlerle bir araya geldi, öğrenci yemekhanesinde yemek yedi. Öğrencilerle keyifle sohbet eden Aktaş, sorunlarını ve taleplerini dinlediği gençlerle, kendi öğrencilik yıllarına dair anılarını da paylaştı. Başkan Aktaş, geleceğin emanetçisi olan gençlere, öğrencilik yıllarını iyi değerlendirmeleri, kendilerini yetiştirmeleri ve donanımlı bireyler olarak hayata hazırlamaları konularında da tavsiyelerde bulundu.

HABERE AİT VIDEOBU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık