solyanreklam
sagreklam

Türel'den Altınova'ya müjdeli haber

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kepez-Altınova halkına müjdeli haberler verdi. Başkan Türel, Altınova’daki toptan ticaret alanlarını toplu işyerlerine dönüştürerek emsalinin de 0,60’tan 0,80’e çıkarılacağını belirtti.

Türel'den Altınova'ya müjdeli haber
  • 08 Aralık 2018, Cumartesi 11:14

Toptan Ticari Alanların fonksiyonu ve emsali değişiyor

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kepez-Altınova halkına müjdeli haberler verdi.  Başkan Türel,  Altınova’daki toptan ticaret alanlarını toplu işyerlerine dönüştürerek emsalinin de 0,60’tan 0,80’e çıkarılacağını belirtti. Türel,  konunun 11 Aralık Salı günü Büyükşehir Meclisinde görüşüleceğini müjdelerken, bu kararın bölgenin gelişimine büyük katkı sağlayacağını söyledi. 

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Altınova’nın 30 yıllık imar planı ve mülkiyet sorunlarını tek tek çözüyor. Altınova’da tapularına kavuşan bölge halkının Nazım Planlamada yaşadığı sorun da artık tarih oluyor. Mevcuttaki toptan ticari alanların imar planlarındaki durumu ile ilgili Başkan Türel, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ile birlikte Altınovalı hemşerileri ile Altınova Düden Camii bahçesinde buluşarak müjdeli haberler verdi.  İmar Planları ile ilgili uzun bir yargı süreci geçirdiklerini anlatan Başkan Türel, “Bu nedenle yapmış olduğumuz imar planlarında doğal olarak ihtiyatlı davrandık. Yoksa birileri yine arı kovanına çomak sokup işi bozmak isteyecekti ki istediler. Hamdolsun aştık. Buralarda istediğimiz kalkınmayı yakalayabilmek için yeni adımlar atmamız lazım” dedi. 

Meclise geliyor

Altınova yolu açılalı 4 yıl olduğunu hatırlatan Başkan Türel, “Biz yolu açtık ama buralarda istediğimiz yatırım imkânını yakalayamadık. Demek ki yeni adımlar atmamız gerekiyordu. Bugün geldiğimiz noktada imar planlarımızdaki toptan ticaret alanlarını önümüzdeki hafta Salı günü 11 Aralık’ta mecliste gündeme aldık. Görüşeceğiz ve 3-4 gün içinde tamamlayacağız. Fonksiyonel bir değişikliğe gidiyor toplu ticaret alanlarını şimdi toplu iş yerlerine dönüştürüyoruz. Yani Toptan ticaret alanlarında emsal 0,60 iken şimdi toplu iş yerlerinde emsal 0,80 oluyor. Ve buralarda kalkınmanın, refahın daha da artması için büyük parsellerdeki yatırımların oluşması bölgenin geleceği açısından oldukça önemli. Dolayısıyla burada mülkiyet sahipleri parsellerini birleştirdikçe o büyüyen parseller biz buna ada bazlı imar diyoruz. Bazen daha büyük parsellere dönüştükçe emsal artışlarına da sahip olacaklar” diye konuştu. 

Bölge kalkınacak

Başkan Türel, konuşmasına şöyle devam etti: “2000-10 000 metrekare arasındaki parsellerde emsal 0,80. 10 000-20 000 metrekare arasındaki parseller 1 emsal. 20 000 metrekareyi geçtikten sonra emsal 1,20. Siz şimdiden mülkiyetleri birleştirmeye başlayın ki bu emsallerle buralara çok daha büyük yatırımlar gelsin. Arsalarınızın değeri 2-3 katına çıkacak inşallah. Böylelikle biz bu bölgede daha önceki imar planında yapılamayan bazı imkânları da sağlıyoruz. Katlı otopark, özel eğitim alanları özel sağlık alanı yani hastaneler. Eskiden bu bölgede yapılamıyordu. Artık bu yatırımlar bu bölgeye gelsin. Şimdi bunun önünü açıyoruz. Özel okul, özel hastane yapacak olan ne yapacak? Katlı otopark, toplu iş yeri yapmak isteyen ne yapacak, gelecek sizin kapınızı bir tıklayacak. İsterseniz ne yapacaksınız imkânı olan kendisi yapacak. Konutlarda da emsal 0.80 oluyor. Dolayısıyla şimdi biz bu bölgenin kalkınması için bu adımları Salı günü mecliste atıyoruz. Cuma günü devam meclisin de karar alacağız görüşülecek. Hepinizi bekleriz” 


 

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık