solyanreklam
sagreklam

SİNCAN HAYVANAT BAHÇESİ’NDE KULUÇKA HEYECANI…

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sincan Hayvanat Bahçesi’nde yenileme çalışmaları yapıldı.

SİNCAN HAYVANAT BAHÇESİ’NDE KULUÇKA HEYECANI…
  • 16 Mayıs 2019, Perşembe 10:28

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SİNCAN HAYVANAT BAHÇESİ’NİN EN YENİ ÜYELERİ NESLİ TÜKENMEKTE OLAN İPEK MAYMUNU, PAMUK BAŞLI TAMARİN MAYMUNU VE ANADOLU VAŞAĞI OLDU

-HAYVANAT BAHÇESİ’NDE BULUNAN KULUÇKAHANE’NİN EKİPMANLARI YENİLENEREK DÜNYA STANDARTLARINA UYGUN HALE GETİRİLDİ

-B SINIFI RUHSATA SAHİP OLAN SİNCAN HAYVANAT BAHÇESİ’NİN YENİ GELEN ÜYELERLE BİRLİKTE HAYVAN TÜR SAYISI 64’E, HAYVAN VARLIĞI İSE 865’E YÜKSELDİ

          Ankara Büyükşehir Belediyesi Sincan Hayvanat Bahçesi’nde yenileme çalışmaları yapıldı. B Sınıfı ruhsata sahip olan Sincan Hayvanat Bahçesi’nde bulunan kuluçkahane dünya standartlarına uygun hale getirilerek yenilendi.

          Kış mevsimini geride bırakan Başkent, yaz mevsimini karşılarken Sincan Hayvanat Bahçesi’nde yeni üyelerin daha sağlıklı ve modern bir ortamda yaşamlarını sürdürebilmesi için de barınak koşulları iyileştirildi.

NESLİ TÜKENEN HAYVANLARA DA EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR       

          Başkentliler, Sincan Hayvanat Bahçesi ailesine yeni katılan ve nesli tükenmekte olan Anadolu Vaşağı, Pamuk Başlı Tamarin Maymunu ve İpek Maymununa yoğun ilgi gösteriyor.

          Başkent’in gözde hayvanat bahçesi olan Sincan Hayvanat Bahçesi’nde yer alan kuluçkahane ekipmanları ile birlikte yenilenerek modern bir yapıya kavuşturuldu.

          Yaklaşan yaz ayları nedeniyle tadilat çalışmalarının ardından periyodik aralıklarla yapılan hijyen temizliği ile Başkentlileri karşılamaya hazır olduklarını belirten Hayvanat Bahçesi yetkilileri, “Kullanılamaz durumda olan kuluçkahaneyi yeni ve genç bireyler elde etmek için ana makinesi, yavru büyütme makinesi ve civciv büyütme kafesi dahil yeniledik. Kuluçkadan çıkan yeni yavruları belli seviyeye geldiğinde doğal ortamlarına bırakıyoruz. Her geçen gün Hayvanat Bahçemiz daha da büyüyor ve modernleşiyor” açıklamalarında bulundular.

KULUÇKAHANENİN YENİ YAVRULARI: BILDIRCIN VE ÖRDEK

         Yapılan bakım onarım çalışmalarının ardından kuluçkahanede birbirinden sevimli bıldırcın ve ördekler gözlerini dünyaya açarken, Hayvanat Bahçesi içerisinde yön levhaları hazırlıkları da son aşamaya geldi.

         Ziyaretçilerin daha rahat bir şekilde hayvan barınaklarının yerini bulabilmesi ve hayvan çeşitliliğini görebilmesi için yön levhaları kısa bir süre içinde yerleştirilecek.

HAYVAN TÜR SAYISI 64’E, HAYVAN VARLIĞI 865’E YÜKSELDİ

          Başkentlilerin ilgi odağı olan ve dört mevsim çocuklarına hayvanları tanıtmak için geldiği hem de mesire alanında keyifli bir gün geçirdiği Hayvanat Bahçesi, hayvan varlığını ise her geçen gün artırıyor.       

          Lama ve develerin aynı yaşam alanını paylaşmaya başladığı Sincan Hayvanat Bahçesi’ne katılan yeni üyelerle birlikte hayvan varlığı 865’e ulaşırken, tür sayısı da 64’e yükseldi.


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık