solyanreklam
sagreklam

SİLİVRİ 4. ETAP KONUTLARI KURA ÇEKİLİŞİ YARIN

KİPTAŞ Silivri 4. Etap Sosyal Konutları’nın kura çekiliş töreni yarın yapılacak. Noter huzurunda gerçekleşecek törene, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da katılacak. Toplam daire sayısının 30 katı başvurunun yapıldığı proje, İstanbullulardan yoğun ilgi gördü.

SİLİVRİ 4. ETAP KONUTLARI KURA ÇEKİLİŞİ YARIN
  • 25 Haziran 2020, Perşembe 1:06

KİPTAŞ Silivri 4. Etap Sosyal Konutları’nın kura çekiliş töreni yarın yapılacak. Noter huzurunda gerçekleşecek törene, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da katılacak. Toplam daire sayısının 30 katı başvurunun yapıldığı proje, İstanbullulardan yoğun ilgi gördü.

KİPTAŞ 4. Etap Sosyal Konutları’nda, dairelerin hak sahibini belirleme kura çekilişi, yarın saat 10.00’da yapılacak. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun katılımıyla noter huzurunda gerçekleşecek törende, KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt da bulunacak.

DAİRE SAYISININ 30 KATI BAŞVURU

Toplam 1.396 dairenin bulunduğu proje, daire sayısının yaklaşık 30 katı bir başvuru sayısı ile İstanbullulardan yoğun ilgi gördü.Kura çekilişi, yoğun başvuru nedeniyle, başvuru türleri ve daire tiplerine göre ayrılmış şekilde, 27-28 Haziran 2020 tarihleri süresince devam ederek, toplam üç çekilişle tamamlanacak.

AYRICALIKLI GRUPLARA ÖNCELİK

Kura töreni öncelikle, şehit aileleri, harp, vazife malulleri, dul, yetim, en az yüzde 40 oranında engelliler ile sağlık personelleri için gerçekleştirilecek. Ayrıcalıklı grupların kura çekiliş sırası, yine kura ile belirlenecek.

Her ayrıcalıklı grup için 2+1 kapalı mutfaktan oluşan 50 konut ayrıldı. Yapılacak kura çekilişi ile her ayrıcalık grup için 50’şer asil hak sahibi ile 150’şer yedek üye belirlenecek.

27 Haziran 2020 Cumartesi günü saat 10.00’da başlayacak olan kura çekilişi; 552 adet 2+1 kapalı mutfaktan oluşan daireler için yapılacak. Toplam 552 asil hak sahibi ile 1.656 yedek üye belirlenecek.

28 Haziran 2020 Pazar günü saat 10.00’da başlayacak olan kura çekilişi ise, 474 adet 2+1 açık mutfaktan oluşan daireler ile 220 adet 3+1 kapalı mutfaktan oluşan daireler için yapılacak. 2+1 açık mutfaktan oluşan daire tipleri için 474 asil hak sahibi ile 1.422 yedek üye belirlenecek. 3+1 kapalı mutfaktan oluşan daireler içinse 220 asil hak sahibi ile 660 yedek üye belirlenecek. Kura çekilişleri sonunda asil hak sahipleri ve yedek üyeler ile iletişime geçilerek sözleşme süreci başlatılacak. Kura çekilişleri KİPTAŞ’ın sosyal medya hesaplarından canlı yayınlanacak.

13 HAZİRAN’DA TEMEL ATILDI

KİPTAŞ Silivri 4. Etap Sosyal Konutlarının temel atma töreni, 13 Haziran’da İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun katıldığı törenle gerçekleşmişti. Silivri 4. Etap, doğasını içinde barındıran, sosyal donatıları olan bir konut projesi. 5 metrekarelik balkonları, faydalı alan kullanımın üst seviyede olduğu 2+1, 3+1 daireleri, sürdürülebilir peyzaj alanı, çocuk parkları, engelli yolları, cadde üstü dükkanlara sahip.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık