solyanreklam
sagreklam

SAKARYA MEYDAN MUHABERESİ'NİN 100. YIL DÖNÜMÜNE HAZIRLIK

Sakarya Meydan Muhaberesi'nin 100. yılı kapsamında düzenlenecek etkinliklerin Haymana ve Polatlı ilçeleriyle birlikte organize edilmesi kararlaştırıldı.

SAKARYA MEYDAN MUHABERESİ'NİN 100. YIL DÖNÜMÜNE HAZIRLIK
  • 04 Eylül 2020, Cuma 13:20

Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut ile bir araya geldi. Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürü Ali Ayvazoğlu’nun da yer aldığı görüşmede, Sakarya Meydan Muhaberesi'nin 100. yılı kapsamında düzenlenecek etkinliklerin Haymana ve Polatlı ilçeleriyle birlikte organize edilmesi kararlaştırıldı.

Yerli ve yabancı turistleri Başkent'e çekecek projelerin tanıtımı ve hayata geçirilmesi için harekete geçen Ankara Kent Konseyi, ilçe belediye başkanlarıyla bir araya gelerek bu çalışmaları destekliyor.

Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, Sakarya Meydan Muhaberesi'nin 100. yıl etkinlikleri başta olmak üzere; Haymana’nın tarihi, kültürel yapısının tanıtılması ve turizm olanaklarının artırılmasıyla ilgili olarak Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut ile bir görüşme gerçekleştirdi.

100. YILA ÖZEL HAZIRLIK

Kurtuluş Savaşı içinde Sakarya Meydan Muhaberesi’nin ayrı bir öneme sahip olduğunu belirten Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, Türk Milletinin Viyana önlerinden başlayan geri çekilmesinin durduğu ve karşı taarruza geçildiği Sakarya Meydan Muhaberesi’nin 100. yılı kapsamında özel bir etkinlik programı hazırlayacaklarını söyledi.

Mustafa Kemal Atatürk’ün “Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır. O satıh, bütün vatandır. Vatanın her karış toprağı, vatandaşın kanıyla ıslanmadıkça, terk olunamaz” diyerek, tarihi emri verdiği yerin Haymana ilçesi olduğunu vurgulayan Kent Konseyi Başkanı Yılmaz; Polatlı ilçesiyle birlikte Haymana’da, 2021’de 100. yıla yakışır bir anma töreni yapılacağının müjdesini verdi.

Kent Konseyi’nin ev sahipliğinde Gençlik Parkı Kabul Salonunda gerçekleştirilen toplantıya; Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, Ankara Kent Konseyi Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Savaş Zafer Şahin, Ankara Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeleri Ceren Anadol, Dr. Süleyman Basa, Erhan Aras, Haluk Teber, Ömer Sarıoğlu ve Ankara İl ve Kültür Turizm Müdürü Ali Ayvazoğlu ve Gölbaşı Belediye Başkanı Özdemir Turgut katıldı.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık