solyanreklam
sagreklam

ŞAHİN: 30 AĞUSTOS ZAFERİYLE ANADOLU TOPRAKLARI VATAN OLARAK TESCİLLENDİ

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Şahin, 30 Ağustos Zaferi’nin, özgürlük ve bağımsızlığına âşık Türk milletinin boyunduruk altına girmemek için verdiği destansı bir mücadelenin zaferi olduğunu kaydetti. Başkan Şahin, Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin sona erdiği 30 Ağustos tarihinin;  kadınıyla, erkeğiyle, tüyü bitmemiş yetimiyle tüm milletin tek yürek, tek bilek olarak yazdığı Kurtuluş Destanı’nın zaferle taçlandığı gün olduğunu belirterek şunları aktardı:  “Kurtuluş mücadelemiz büyük fedakârlıklar ve kahramanlıkların öyküsüdür. 30 Ağustos ise bu şanlı özgürlük mücadelesinin zaferle taçlandırıldığı gün olarak tarihe geçmiştir. 30 Ağustos, Türk milletinin bağımsızlığını savaş meydanında

ŞAHİN: 30 AĞUSTOS ZAFERİYLE ANADOLU TOPRAKLARI VATAN OLARAK TESCİLLENDİ
  • 01 Ocak 2000, Cumartesi 0:00

   Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 1071 Malazgirt Meydan Muharebesi’yle Türk milletine açılan Anadolu topraklarının 30 Ağustos 1922’de vatan olarak tescillendiğini bildirdi.

 

 

   30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Şahin, 30 Ağustos Zaferi’nin, özgürlük ve bağımsızlığına âşık Türk milletinin boyunduruk altına girmemek için verdiği destansı bir mücadelenin zaferi olduğunu kaydetti.

Başkan Şahin, Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin sona erdiği 30 Ağustos tarihinin;  kadınıyla, erkeğiyle, tüyü bitmemiş yetimiyle tüm milletin tek yürek, tek bilek olarak yazdığı Kurtuluş Destanı’nın zaferle taçlandığı gün olduğunu belirterek şunları aktardı:  “Kurtuluş mücadelemiz büyük fedakârlıklar ve kahramanlıkların öyküsüdür. 30 Ağustos ise bu şanlı özgürlük mücadelesinin zaferle taçlandırıldığı gün olarak tarihe geçmiştir. 30 Ağustos, Türk milletinin bağımsızlığını savaş meydanında Dünya’ya ilan etmesidir. 30 Ağustos, bu milleti tutsak etmeye, sömürge yapmaya, bu topraklarda hayalî devletler kurmaya yönelik yanlış hesapların Afyon’dan, Dumlupınar’dan, Kocatepe’den ve İzmir’den Mehmetçik süngüsüyle dönmesidir. 30 Ağustos, yıllar süren milli mücadele tarihinin sonunda ulaşılan üstün başarıyla yüzyıllardır adım adım Dünya’yı parselleyen sömürgeci güçlerin karşılaştıkları en ağır yenilgi ve aldıkları en kesin cevaptır.”

30 Ağustos zaferiyle 1071 yılında Malazgirt Meydan Muharebesi sonucu Anadolu topraklarının Türk milletine değiştirilmesi mümkün olmayan şekilde vatan olduğunun tescillendiğini vurgulayan Başkan Şahin, şöyle devam etti: “Kahraman atalarımızın izinde bugün de aynı irade ve kararlılıkla yolumuza devam ediyoruz. Yolumuza taş döşemeye çalışanlarla, ülkemiz üzerinde hesapları olanlarla her daim mücadele halindeyiz. Cephede bükemedikleri bileği parayla pulla bükmeye çalışıyorlar. Ama başaramazlar… Bu millet hiçbir güç ve yaptırım karşısında eğilmedi, eğilmeyecek! Çünkü biz geçmişini bilen, tarihine saygı duyan, ataları ve onlardan aldıkları mirasla gurur duyan bir milletiz. Gerektiğinde yeni destanlar yazacak, yeni zaferler kazanacak kudrete sahibiz. Türkiye, geleceğine umutla, güvenle ve kararlılıkla yürümeye devam edecektir. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96’ncı yıldönümü vesilesiyle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere, İstiklal Savaşımızın tüm kahramanlarını, bu vatan için kanını döken tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, 30 Ağustos Zafer Bayramımızı en içten duygularımla kutluyorum.”

 
BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık