solyanreklam
sagreklam

RAYLI SİSTEMLERDE KESİNTİSİZ ULAŞIM DEVAM EDİYOR

Başkent’te Raylı Sistemlerde aktarmasız yolculuk uygulamasına bir yenisi daha eklendi. En son 3 Temmuz’da Sincan-Kızılay Metrosunun Batıkent aktarmasının kaldırılmasının ardından Sincan OSB-Törekent-Kızılay Metrosu ile Koru-Kızılay Metrosu arasındaki Kızılay aktarması da kaldırıldı.

RAYLI SİSTEMLERDE KESİNTİSİZ ULAŞIM DEVAM EDİYOR
  • 22 Şubat 2019, Cuma 10:30


         Başkent’te Raylı Sistemlerde aktarmasız yolculuk uygulamasına bir yenisi daha eklendi. En son 3 Temmuz’da Sincan-Kızılay Metrosunun Batıkent aktarmasının kaldırılmasının ardından Sincan OSB-Törekent-Kızılay Metrosu ile Koru-Kızılay Metrosu arasındaki Kızılay aktarması da kaldırıldı.

          Son test sürüşlerinin yapıldığı 46 kilometrelik hat sayesinde Çayyolu Koru’dan Metroya binen vatandaşlar, Kızılay’da inmeden Eryaman ve Sincan’a aktarmasız ulaşabilecek.

KESİNTİSİZ ULAŞIM

        Başkentlilerin ulaşımdan en iyi şekilde faydalanmalarını sağlamak amacıyla hizmetlerini aralıksız sürdüren Ankara Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların hayatlarını kolaylaştıracak çalışmalara hız verdi.

         Sincan-Kızılay Metrosunun Batıkent aktarmasının kaldırılmasının ardından harekete geçen EGO Genel Müdürlüğü, vatandaşlardan özellikle de üniversite öğrencilerinden gelen yoğun talep üzerine Sincan OSB-Törekent-Kızılay Metro hattı ile Koru-Kızılay Metro hattı üzerindeki aktarmanın kaldırılması için yolculu test sürüşlerine başladı.

İKİ AYRI HAT BİRLEŞTİ

          EGO Genel Müdürü Balamir Gündoğdu, 46 kilometrelik ve 34 istasyondan oluşan OSB-Törekent-Kızılay Metrosu ile Koru-Kızılay Metrosu’nun birleştirildiğini söyledi.

          14,6 kilometrelik Batıkent-Kızılay hattı (M1), 16,6 kilometrelik Kızılay-Çayyolu hattı (M2) ve 15,36 kilometrelik Batıkent-Sincan-Törekent hattının (M3) birleştirilmesiyle birlikte vatandaşlar tren değiştirmeden hem konforlu yolculuk yapma imkanına kavuştu hem de zamandan tasarruf etti.

SIL4 GÜVENLİK SİSTEMİ

         Raylı sistemlerde vatandaşların güvenliği de SIL4 ile en üst seviye de sağlanıyor.

         Metroda sinyalizasyonun güvenlik sistemi uluslararası standartlara uygun SIL4 ile korunuyor. Bu güvenlik sistemi sayesinde herhangi bir sürüş sırasında oluşabilecek tehlikeli bir durumu önceden algılanarak önlüyor.     

SEYAHAT SÜRESİ DAHA DA KISALACAK       

          Aktarmasız ve kesintisiz ulaşımla engelli, yaşlı ve hamile vatandaşlar için de kolaylık sağlamayı amaçladıklarını belirten EGO Genel Müdürü Balamir Gündoğdu, Metroda seyahat süresini daha da kısaltacaklarını açıkladı:

“Vatandaşın rahat ulaşımı için 3 aşamalı hedefimiz vardı. Birincisi Batıkent aktarmasıydı bunu daha önce çözdük. İkincisi Kızılay aktarmasıydı bunu da şimdi çözdük. Üçüncüsü de hız sınırlamasıydı. Bunu azalttığımızda seyahat süresi de kısalmış olacak. Hız sınırlaması yapılan 17 noktamız vardı biz onu 9 noktaya düşürdük. Bu sınırlandırmaları da peyderpey azaltacağız. Çalışmalarımız o yönde devam ediyor.”

VATANDAŞ MEMNUNİYETİ

           Aktarmasız hatta seyahat etmeye başlayan vatandaşlar, kesintisiz yolculuktan son derece memnun.

Coşkun Karaman: “Emekli Makine Mühendisiyim. Batıkent’ten geldim, aktarma yapacağımı zannediyordum. Tarım Bakanlığında işim var. Direkt gelince çok memnun oldum. Bu vatandaşa büyük bir hizmet. Yapandan, hizmet edenden Allah razı olsun. Allah devletimize milletimize zeval vermesin. Otobüs ya da dolmuşla gelsem buraya iki saate ancak gelirdim. Bu hatla geldim yarım saat sürmedi.”

Bahar Aktaş: “Güvenlik personeliyim. Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarını zaten takdir ediyorum. Aktarmanın kalkması çok iyi oldu. Bir yere yetişmek için direkt Metro kullanıyoruz. Aktarma yapmayınca tabi ki zaman tasarrufu oluyor. En azından gideceğimiz yere zamanında yetişebiliyoruz.”

Sündüz Tüm: “Aktarma olmadan çok daha iyi olduğunu düşünüyorum. İyi düşünmüş belediyemiz, teşekkür ediyoruz. Aktarmada beklemeler oluyordu, sabah özellikle işe giderken koşturmaca falan oluyordu. Bu sabah çok rahat geldim. Çok memnunum.”

 

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık