solyanreklam
sagreklam

Osmangazi'den Dünya Kadınlar Günü Konseri

Osmangazi Belediyesi'nin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında düzenlediği 'Kadın Eli Değmiş Şarkılar' konserinde Dilek Türkan, dinleyicilere eşsiz bir müzik ziyafeti sundu.

Osmangazi'den Dünya Kadınlar Günü Konseri
  • 08 Mart 2019, Cuma 10:20

Osmangazi Belediyesi’nin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında düzenlediği ‘Kadın Eli Değmiş �arkılar’ konserinde Dilek Türkan, dinleyicilere eşsiz bir müzik ziyafeti sundu.

 

Ördekli Kültür Merkezi’nde gerçekleşen konserde Cumhurbaşkanlığı Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Sanatçısı Dilek Türkan’a kemençede Derya Türkan, piyanoda Baki Duyarlar, kontrbasta Erdal Akyol, udda Enver Mete Aslan ve perküsyonda Mehmet Akatay eşlik etti. Bursalıların büyük ilgi gösterdiği konserde, müziğin kültürel zenginliğini en güzel şekilde aktaran sanatçılar dinleyenleri mest etti. İlham aldığı Neveser Kökdeş ve Leyla Saz gibi önemli isimlerin yanı sıra kendi şarkılarını da seslendirme imkanı bulan Türkan, konser sonunda Bursalı müzikseverler tarafından ayakta alkışlandı.

 

Osmangazi Belediyesi olarak kadınların sosyal, kültürel ve ekonomik hayatta ön plana çıkmalarını sağlamak adına önemli çalışmalar yürüttüklerini belirten Osmangazi Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Kenan Kır, “Kadınlar bizim toplumumuzun ve ailemizin temelidir. Osmanlıdan günümüze kimlik zenginliği yaşayan ülkemizde kadınlar erkeklerle birlikte sosyo-kültürel, siyasal tarihimizin inşa ve ihyasında büyük roller üstlenmiştir. Unutmamalıdır ki, istiklal savaşının Nene Hatun’u, Halide Edip Adıvar’ı, Halime Çavuş’u bizim kadınlarımızdır. Bizlerde bu özel günü ‘Kadın Eli Değmiş �arkılar’ ile anmak istedik. Değerli sanatçımız Dilek Türkan ve dinleyicilerimizin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

 

Konser sonunda ise Osmangazi Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Kenan Kır, Dilek Türkan ve beraberindeki sanatçılara çiçek takdim etti.

 

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık