solyanreklam
sagreklam

Osmangazi’de Gönül Sofraları Kuruluyor

Osmangazi Belediyesi tarafından Ramazan Ayı’nın ilk gününden itibaren ilçenin farklı bölgelerine kurulan iftar sofralarında binlerce vatandaş orucunu açıyor.

Osmangazi’de Gönül Sofraları Kuruluyor
  • 24 Mayıs 2019, Cuma 10:30

Osmangazi Belediyesi tarafından Ramazan Ayı'nın ilk gününden itibaren ilçenin farklı bölgelerine kurulan iftar sofralarında binlerce vatandaş orucunu açıyor.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'ın da vatandaşlarla birlikte oruç açtığı gönül sofraları, çok sayıda vatandaşın buluşup kaynaşmasına ve Ramazan sevincini yaşamasına vesile oluyor. Başkan Dündar, Elmasbahçeler Mahallesi'nde kurulan iftar çadırında vatandaşlarla birlikte iftar yaptı. AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ufuk Cömez ile birlikte kazanların başına geçerek yemek dağıtan Dündar, Ramazan'ın tüm İslam aleminde olduğu gibi Osmangazi'de de birlik, beraberlik ve dayanışma içinde yaşandığını belirtti.

Belediye olarak her gün 5 farklı noktada kurulan aşevlerinde vatandaşlarla buluştuklarını ifade eden Dündar, "Osmangazili hemşehrilerimizin yanı sıra Orta Asya, Kafkaslar ve Balkanlar gibi gönül coğrafyasından gelen öğrencilerle iftar sofralarında buluşuyoruz. Önemli olan bu mübarek ayın birlik ve beraberlik içerisinde paylaşılması, kardeşlik ve huzur ortamının sağlanmasıdır. Bu güzelliklerin tüm yıl boyunca sürmesini temenni ediyorum. İnşallah, önümüzdeki Kadir Gecesi ve Ramazan Bayramı'na da hep birlikte kavuşuruz" dedi.

İftar çadırında vatandaşlarla sohbet eden Başkan Dündar, çocuklara Karagöz-Hacivat gölge oyunu hediye etti.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık