solyanreklam
sagreklam

Ördeklide Resim Sergisi Göz Kamaştırdı

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Ördekli Kültür Merkezinde açılan resim sergisini gezdi.

Ördeklide Resim Sergisi Göz Kamaştırdı
  • 25 Haziran 2018, Pazartesi 0:00

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Ördekli Kültür Merkezi’nde açılan resim sergisini gezdi.

Sanatseverlerin en çok tercih ettiği merkezlerin başında gelen Ördekli Kültür Merkezi, her gün konferans, panel, çeşitli toplantılar gibi etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Yazar ve ressam Ülkü Kara’nın eserlerinin yer aldığı “Serzeniş Sergisi”,  yağlı boya, sulu boya, akrilik, kara kalem ve pastel boya çalışmalarından oluşarak toplam 68 eser ile ziyaretçilerin büyük beğenisini topluyor. İlk kişisel sergisini açan resim öğretmeni Ülkü Kara, ziyaret sonunda yazmış olduğu “Kapı Aralığı” isimli şiir kitabını da ziyaretçilere imzaladı. 

Sergiyi gezerek eserler hakkında bilgi alan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Osmangazi Belediyesi bünyesinde hizmet veren Ördekli Kültür Merkezi’nin böylesine değerli sergilere ev sahipliği yapmasından dolayı oldukça mutluyum. Toplumun her kesiminin sanatla uğraşması gerekiyor. Bizler Osmangazi Belediyesi olarak sanatla yetişen nesillere ön ayak olabilmek için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Hüseyin Karabacak Ortaokulu Görsel Sanatlar Öğretmeni Ülkü Kara ise “Katılmış olduğum karma sergilerin yanı sıra ilk kişisel sergimin açılmasının heyecanını yaşıyorum. 3 yıllık bu süreçte hazırladığım tablolar benim için büyük değer taşıyor. Heyecanıma ortak olmak için 29 Haziran tarihine kadar devam edecek sergime herkesi davet ediyor, ziyaretlerinden dolayı Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’a teşekkür ediyorum” diye konuştu. 


HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık