solyanreklam
sagreklam

Mustafakemalpaşa'ya Başkan Aktaş sözü

Mustafakemalpaşa'ya Başkan Aktaş sözü

Mustafakemalpaşa'ya Başkan Aktaş sözü
  • 25 Ocak 2020, Cumartesi 1:01

Mustafakemalpaşa’nın gelecek 50 yılını kotaracak alt ve üst yapı çalışmalarının nisan ayında geçekleştirilecek ihaleyle hızlı bir şekilde başlayacağını açıklayan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Yaklaşık 300-350 milyon TL’lik harcama yapacağız. Hep birlikte göreceğiz; Mustafakemalpaşa’yı sağlıklı şekilde büyütürken, ekonomisini de iyileştirmiş olacağız” dedi.

Başkan Alinur Aktaş, Mustafakemalpaşa’da muhtarlarla istişare toplantısında bir araya geldi. Belediyeye ait düğün salonunda gerçekleşen muhtarlar buluşmasına, AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman ile İlçe Belediye Başkanı Mehmet Kanar da katıldı. Toplantıda, 2019 yılının genel muhasebesi yapılırken, 2020 yılında hizmete girmesi muhtemel yatırımlar da ele alındı.

300-350 milyon TL’lik harcama

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, yaptığı açıklamada, nisan ayı itibariyle Mustafakemalpaşa ve Karacabey’de çok büyük bir yatırım silsilesine gireceklerini söyledi. Büyükşehir Belediyesi olarak asıl işlerinin alt yapı, su ve kanalizasyon, ulaşım olduğunu dile getiren Başkan Aktaş, bu minvalde Mustafakemalpaşa için 300-350 milyon TL’lik harcama öngördüklerini ifade etti. Göreve geldikten sonra ilçedeki su depoları ve arıtma tesisleri için yaptıkları 150-200 milyon TL’lik harcamanın başlangıç olduğunu dile getiren Başkan Aktaş, “Asıl çalışmamızı ‘kısmet olursa’ nisan ayı başında ihale ediyoruz. İnegöl, ihale edildi ve önümüzdeki ay start alıyor. Mustafakemalpaşa ve Karacaey’de de aynı anda kazmayı vuracağız. Birkaç sene zahmet çekeceğiz fakat çalışmalar tamamlandığında, tabir yerinde ise ilçenin 50 yılını kotarmış olacağız” diye konuştu. Mustafakemalpaşa’nın Bursa’nın en batısında yer aldığını, dolayısıyla hızlı tren-otoyol-teknosab-yerli ve milli otomobil yatırımlarından azami derecede etkileneceğini söyleyen Başkan Aktaş, “Özellikle buradaki sanayi bölgemiz gelişime çok açık. İnşallah göreceksiniz; Mustafakemalpaşa’yı sağlıklı şekilde büyütürken, ekonomisini de hep birlikte geliştirmiş olacağız. Alt yapı iyiyse, şehirde ekonomi varsa, eğitim-sağlık-ulaşım imkanları ihtiyacı karşılıyorsa, oranın kırsalı da merkezi de verimli olur” şeklinde konuştu.

Başkan Aktaş’ın muhtarlarla olan buluşmasına katılan Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar ise, alt yapı-gençlik merkezi ve Kirmastı Çayı’na düşünülen üçüncü ve dördüncü köprü çalışmaları tamamlandığında, ilçenin ana ihtiyaçlarının karşılanmış olacağını vurguladı. Kanar, 5 yıl sonra ‘farklı, gelişmiş ve alt yapısı sıkıntı vermeyen’ çağ atlamış bir ilçe hayal ettiklerini sözlerine ekledi.

Kirmastı Köprüsü, Mayıs’a hazır

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Mustafakemalpaşa muhtarlar buluşması öncesinde, Kirmastı Çayı üzerinde inşaatı yeniden başlayan üçüncü köprü çalışmalarını inceledi. AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman ve Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar’la birlikte köprünün yapıldığı alana giden Başkan Aktaş, yaptığı açıklamada, Mayıs ayı itibariyle ‘bağlantı yolları da dahil’ tüm hazırlıkların sona ereceğini ve üçüncü köprünün halkın kullanımına açılacağını söyledi. Başkan Aktaş, “Kirmastı Çayı, Mustafakemalpaşa’yı ikiye bölüyor. Bir tarafta yerleşim birimleri var. Dolayısıyla köprünün acıması çok önemli. Bir ara çalışmalar durdu, biliyorsunuz. Yeniden başladı. Köprüdeki son açıklık da inşallah yarından itibaren kapanmaya başlanacak. Bağlantı yollarının halledilmesi gerekiyor. Mayıs ayı itibariyle inşallah, tüm yatırımı asfaltıyla birlikte bitirmiş olacağız” ifadelerini kullandı.


HA HABER AJANSI

HABERE AİT VIDEO


HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık