MUDANYA’DAN BİR SOSYAL PROJE DAHA: ÖĞRENCİ ETÜT EVİ

Mudanya Belediyesi, 7-12 yaş arası çocukların ücretsiz yararlanabileceği Öğrenci Etüt Evi ve Belediye İletişim Noktası projesini hayata geçiriyor.

MUDANYA’DAN BİR SOSYAL PROJE DAHA: ÖĞRENCİ ETÜT EVİ
  • 16 Aralık 2018, Pazar 17:50

Mudanya Belediyesi, 7-12 yaş arası çocukların ücretsiz yararlanabileceği Öğrenci Etüt Evi ve Belediye İletişim Noktası projesini hayata geçiriyor. Öğrenciler; ödevlerini ve araştırmalarını yapabilecekleri bilgisayarlı odaların yanı sıra kurulan kütüphanede çalışarak, yarınlara bilgiyle hazırlanacak.

Mudanya Belediyesi Zeytindalı, Uğur Böceği ve Emekli Evi projelerinin ardından yeni bir sosyal sorumluluk projesine daha imza attı. Mudanya’da yaşayan gençlerin ve kadınların yaşam kalitesini artırmak, sosyal ve nitelikli bireyler olarak hayata hazırlamak adına çalışmalarını sürdüren Mudanya Belediyesi, geleceğin teminatı çocuklar içinse Siteler Mahallesi’nde Öğrenci Etüt Evi ve Belediye İletişim Noktası projesini hayata geçiriyor. Çalışmaları tamamlanan etüt merkezi, her yaştan çocuğun ilgisini çekebilecek kitaplarla donatıldıktan sonra, törenle hizmete açılacak. Öğrencilerin araştırmalarını yapabileceği, ders çalışabileceği ve okuma isteklerini desteklemek amacı ile oluşturulan proje, çocuklar için hayata geçirilen sosyal projelerden birisi olacak.

MUDANYALI ÇOCUKLAR YARINLARA BİLGİYLE HAZIRLANACAK

Etüt merkezi ile çocukların eğitim eksikliklerini tamamlayacaklarını, bilgi ve araştırma ihtiyaçlarını gidereceklerini belirten Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, “Mudanya için söz verdiğimiz projelerimizi hayata geçiriyoruz. Etüt evimiz bünyesinde bulunan sınıflarda öğrencilerimiz bilgisayarlardan yararlanarak, ödevlerini yapma imkanı bulacak. Bunun yanı sıra onları, her türlü bilgiye ulaşabilecekleri kütüphaneyle de buluşturuyoruz. Geleceğimizin teminatı çocuklarımız bilgiyle yarınlara hazırlanacak” diye konuştu.


 

 

 

 

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık