solyanreklam
sagreklam

Mudanya Belediyesi'nden dev projeye görkemli tören

Mudanya Belediyesi; Mütareke Evi Müzesi, 12 Eylül Caddesi, İnönü Parkı, belediye binası ve çevresinden oluşan Mütareke Meydan Projesi’ni, görkemli bir törenle başlattı.

Mudanya Belediyesi'nden dev projeye görkemli tören
  • 02 Nisan 2018, Pazartesi 14:30

Mudanya Belediyesi, ilçenin vizyonunu değiştirecek yeni bir projeyi daha hayata geçiriyor. Mütareke Evi Müzesi, 12 Eylül Caddesi, İnönü Parkı ve çevresinden oluşan bölgeyi tamamen yayalaştıracak olan Mütareke Meydanı Projesi, görkemli bir törenle başladı. Törene CHP Parti Meclis Üyesi ve Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, TBMM Katip Üyesi ve Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Mudanya Kaymakamı Faik Oktay Sözer, Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Belediye Başkan Yardımcıları Servet Usta, Sevinç Şenşekerci, Hakan Karabay, CHP Mudanya İlçe Başkanı Ergül Batman ve ilçe örgütü ile çok sayıda Mudanyalı katıldı. 30 Mart yerel seçimlerinin ardından göreve başladığı 2 Nisan’ın yıl dönümünde Mudanya’nın simgesi Mütareke Meydanı’nda düzenlenen törende konuşan Başkan Hayri Türkyılmaz, tarihi, doğal ve kültürel değerleriyle yaşayan bir kent olan Mudanya’ya kimliğini veren yapıların korunarak geleceğe taşınacağını söyledi.

 

“MUCİZELER YARATMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

996 bin TL’ye mal olacak projenin kısa sürede tamamlanacağını vurgulayan Başkan Türkyılmaz, “Tam 4 yıl önce söz vermiştik. ‘Mudanya’da güzel şeyler olacak, Mudanya ile herkes gurur duyacak’ demiştik. Mudanya’nın uğradığı haksızlıklara rağmen kalanıyla Mudanya’mızı koruyup geleceğe, insanlığa kazandıracağız dedik. Cumhuriyetimizin biçimlendiği, kurulduğu, temellerinin atıldığı yerde, Ata’mızın, İsmet İnönü’nün ve Şükrü Çavuş’un hatırası önünde eğiliyoruz. 100 projeyle yola çıktık. Bu yüz projeyi 2 dönem belediye başkanlığı süresi içerisinde hayata geçireceğimizin sözünü verdik. Ne söz verdiysek yaptık. İlk etap dediğimiz 12 Eylül Caddesi’ni de içine alan projemiz başladı. Önümüzdeki dönemde de pek çok projeyi hayata geçireceğiz. Yıldıztepe Sosyal Yaşam Merkezi, Ata Park projemiz, Güzelyalı Atatürk Parkı’nın ikinci etap projesi, Zübeyde Ana Çocuk Akademisi’nde yakında çalışmalara başlanacak. 1 yıl içerisinde mucizeler yaratmaya devam edeceğiz. Çünkü, Mudanyalılara hizmet etmek bizim boynumuzun borcu” dedi.

 

“MUDANYA ŞANSLI BİR KENT”

Törene katılan CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal da “Mudanya barışın, demokrasinin, özgürlüğün kenti. Öyle hasretiz ki buna. Herkesin baskı altına alındığı bir dönemde Mudanya’ya gelip nefes almak çok önemli. Cumhuriyet değerlerini tek tek yerinde tutup inşa etmesi çok önemli. Cumhuriyetin ana merkez kentlerinde sistemin, saray rejiminin ve AKP’nin Cumhuriyet değerlerini nasıl yok ettiğini, kentsel dönüşüm adı altında kentsel sömürüyü nasıl yarattığını, Cumhuriyet değerlerini nasıl kaldırdığını görürsünüz. Mütareke meydanında bu kültü,rel mriası koruyan, geliştiren değerli başkanıma selam olsun. Yaşasın Cumhuriyet” ifadelerini kullandı. CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu ise, “Mudanyalılar çok şanslılar. Bugün Mustafakemalpaşa’ya gidecek olsanız her bir köyünün talan edildiğini, Orhangazi’ye, Gemlik’e gidecek olsanız yaşamın zehir edildiğini görürsünüz. Bir çok belediyenin borç, harç içerisinde olduğunu görürsünüz. Burada yatırım var, sosyal belediyecilik anlayışı var, tarihe saygılı yatırımlar var, verilen sözler tutuluyor. Mudanyalılara ait olan her yer Mudanyalıların hizmetine sunuluyor” diye konuştu. Mudanya Kaymakamı Faik Oktay Sözer ise önemli bir projeye imza atan Başkan Türkyılmaz ve belediye çalışanlarına teşekkür etti.

 

Proje kapsamında; belediye binasının bulunduğu alandan başlanarak, yayalaştırma çalışmaları yapılacak, Mütareke Müzesi’nin karşısında bulunan İsmet İnönü Anıtı’nı da içine alan bölge, dev bir meydan haline getirilecek. Proje tamamlandığında toplam 7 bin 900 metrekare doğal granit taş ve bazalt zemin kaplaması yapılacak. Mütareke Meydanı,12 Eylül Caddesi, Ressamlar Sokak, Hükümet Sokak, Mahkeme Sokak, Ünlü Sokak, 2.Sağlık Sokak, İkizçeşme Sokak, Bilgi Sokak, Akıncı Abidinbey sokaklarında düzenleme yapılacak. Bin 500 metrekare olan İnönü Parkı’nda ise zemin kaplama, peyzaj, yeşillendirme ve aydınlatma düzenlemesi sağlanacak.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık