solyanreklam
sagreklam

MANŞ DENİZİ'Nİ YÜZEREK GEÇECEK

Bakırköy Ata Spor Kulübü yüzücüsü(Açık su, masterler, triatlon, paletli yüzme , su altı hokeyi dallarında) Deniz Kayadelen(32) Ağustos 2019'da İngiltere ve Fransa arasındaki Manş Denizi'ni 4 kişilik bir ekiple(Ekipte; Türk sporcu Emre Deliveli'de bulunuyor

 MANŞ DENİZİ'Nİ YÜZEREK GEÇECEK
  • 29 Aralık 2018, Cumartesi 13:15

Bakırköy Ata Spor Kulübü yüzücüsü(Açık su, masterler, triatlon, paletli yüzme , su altı hokeyi dallarında) Deniz Kayadelen(32) Ağustos 2019’da İngiltere ve Fransa arasındaki Manş Denizi’ni 4 kişilik bir ekiple(Ekipte; Türk sporcu Emre Deliveli’de bulunuyor) yüzerek geçmeye çalışacak.

Desteklerinden dolayı Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu’na teşekkür ziyaretinde bulunan Deniz Kayadelen, çocukluğundan beri hedefi ve hayali olan yaklaşık 34 kilometrelik zorlu parkuru aşan; dünyadaki sayılı sporculardan biri olmak istediğini belirtti.

Deniz Kayadelen’e cesaret madalyası veren Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu da Bakırköylü sporcuyu kutlayarak şunları söyledi: “ Dünyanın en zorlu açık deniz yüzme parkurlarından biri olan Manş Denizi’ni yüzerek geçmeye çalışacak Bakırköylü sporcumuz Deniz Kayadelen’i cesaretinden dolayı kutluyorum. Biz Bakırköy Belediyesi olarak amatör spor kulüplerine ve sporcularına destek vermeye devam edeceğiz.  Bakırköy Belediyesi  Atatürk Spor ve Yaşam Köyü ile Bakırköy Sanatçılar Parkı ve Spor Kompleksimiz kapıları  tüm amatör sporcularımıza açıktır. Bakırköy’de spor yapmayan kalmayacak parolamızın gereği olarak 16 dalda ücretsiz spor kurslarımız da devam ediyor.”

Yaklaşık 25 yıldır yüzme sporuyla uğraşan ve ulusal ve uluslararası pek çok açık su  yarışında ve havuz müsabakalarında  dereceleri bulunan Deniz Kayadelen, Manş Denizi’nin akıntı, gelgit, su soğukluğu ve tanker trafiği gibi zorluklarının olduğunu belirterek duygularını şu şekilde açıkladı: “ İngiltere’den başlayıp Fransa’da sonlandıracağımız parkur gerçekten çok zorlu. Akıntı, gelgit, Ağustos’ta bile 16-17 dereceyi geçmeyen su sıcaklığı, gemi ve tanker trafiği gibi handikaplarla mücadele edeceğiz. Ama Manş Denizi’ni yüzerek geçen dünyadaki sayılı sporcudan biri olmak istiyorum. Bu amaçla özellikle soğuk suya alışmak amacıyla bu hafta sonu İzmir’de açık denizde  yarışacağım, ardından Datça’da açık su  ve Almanya’da soğuk göllerde antrenman yapacağım. Ağustos’a kadar fiziksel ve mental olarak hazır olacağım.”

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık