solyanreklam
sagreklam

Küçükbalıklı Polis Merkezi İçin Protokol İmzalandı

Osmangazi Belediyesi, Küçükbalıklı Mahallesi’nde inşa edilecek olan modern polis merkezi için İl Emniyet Müdürlüğü ile protokol imzaladı.

Küçükbalıklı Polis Merkezi İçin Protokol İmzalandı
  • 09 Aralık 2017, Cumartesi 17:06

Osmangazi Belediyesi, Küçükbalıklı Mahallesi’nde inşa edilecek olan modern polis merkezi için İl Emniyet Müdürlüğü ile protokol imzaladı.

Osmangazi Belediyesi, depreme dayanıksız olduğu tespit edildiği için boşaltılan Gülbahçe Polis Merkezi’nin yerine Küçükbalıklı Mahallesi’nde modern bir polis merkezi inşa edecek. Toplam bin metrekare alan üzerine inşa edilecek olan Küçükbalıklı Polis Merkezi, bodrum, zemin ve 1. Kat olmak üzere toplam 3 kattan oluşacak. Temelinin atılmasının ardından 1 yıl içerisinde tamamlanması hedeflenen polis merkezi için yaklaşık 838 bin TL olarak kaynak kullanılacak. Küçükbalıklı Polis Merkezi’nin inşaatı için Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ve İl Emniyet Müdürü Osman Ak arasında protokol imzalandı. İmzalanan protokol kapsamında Gülbahçe Mahallesi’nde depreme dayanıksız olduğu için boşaltılan polis merkezi binası da Osmangazi Belediyesi’ne devredilecek. Bina yıkılarak, yerine çocuk parkı inşa edilecek. 

GÜLBAHÇE’YE ÇOCUK PARKI

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın makamında gerçekleştirilen imza töreninde konuşan Başkan Dündar, “Emniyet Müdürlüğü ile Küçükbalıklı Mahallesi’ne polis merkezi binası inşa etme noktasında protokol imzaladık. Gülbahçe Mahallemizde bulunan bina, depreme dayanıksız olduğu için boşaltıldı. Yerine emniyet teşkilatımız için Küçükbalıklı Mahallemizde 3 katlı modern bir polis merkezi inşa edeceğiz. Küçükbalıklı Mahallesi’ndeki polis merkezi, daha geniş bir bölgeye hitap edecek. İnşa edilecek modern polis merkezi, emniyet teşkilatımızın daha güzel hizmet sunmasına vesile olacak. İmzaladığımız protokol kapsamında Gülbahçe’deki bina tarafımıza devredilecek. Binayı yıkarak yerine çocuk parkı inşa edeceğiz. Bu park ile bölgenin ihtiyacını duyduğu sosyal donatı alanını kazandıracağız” dedi.

Bursa İl Emniyet Müdürü Osman Ak da yaptığı konuşmada, “Osmangazi Belediye Başkanımızın önderliğinde güzel bir protokole imza atıyoruz. Bu protokol ile emniyet teşkilatımız güzel bir polis merkezi kazanacak. Yeni merkez ile halkımıza daha güzel bir ortamda daha güzel hizmet vereceğiz. Bursa ve Osmangazi için en güzel şekilde sonuçlanmasını temenni ediyorum” diye konuştu.  


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık