solyanreklam
sagreklam

KIRSALA DESTEĞİMİZ ARTARAK DEVAM EDECEK

Büyükşehir Belediyesi oluşabilecek yangın olaylarına ilk müdahalenin gecikmeden yapılabilmesi için kırsal mahallelere yangın söndürme tankerleri teslim etmeye devam ediyor.

KIRSALA DESTEĞİMİZ ARTARAK DEVAM EDECEK
  • 22 Şubat 2019, Cuma 10:35

Büyükşehir Belediyesi oluşabilecek yangın olaylarına ilk müdahalenin gecikmeden yapılabilmesi için kırsal mahallelere yangın söndürme tankerleri teslim etmeye devam ediyor.  Son olarak Başkan Büyükerşen'in de katıldığı tören ile 14 kırsal mahalle muhtarına yangın söndürme tankerleri teslim edildi.

Bir taraftan ilçelerdeki itfaiye teşkilat yapılanmasını güçlendiren Büyükşehir Belediyesi, diğer taraftan kırsalda nüfus yoğunluğu fazla olan mahallelere yangın söndürme tankerleri teslim etmeye devam ediyor. Başkan Büyükerşen'in de katıldığı tören ile Alpu'da Bahçecik, Bügdüz ve Çerkez Çukurhisar'da, Beylikova'da Yukarı İğde Ağacı ve Halilbağı'nda, Çifteler'de Dikmen ve Eminekin'de, Mahmudiye'de Türkmenmecidiye ve Yeşilyurt'ta, Odunpazarı'nda Harmandalı ve Kargın'da, Seyitgazi'de Kümbet ve Bardakçı'da, Sivrihsisar'da da İlören Mahalleleri'ne de yangın söndürme tankerleri teslim edildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'in de katılımıyla gerçekleşen teslim töreninde İtfaiye Dairesi Başkanlığı'na davet edilen mahalle muhtarları ve temsilcilerine yangınlara doğru müdahale konusunda teorik ve uygulamalı eğitim verildi.
Teslim sonrası konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen "Genişleyen hizmet alanımız ile birlikte bütçemiz ölçüsünde kırsaldaki mahallelerimizin ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyoruz. Yalnızca alt yapı ve üst yapıda değil, itfaiye hizmetleri başta olmak üzere birçok alanda sizlerden gelen talepler doğrultusunda yıllarca ilgili kurumlarca ihmal edilmiş kırsal mahallelerimize hizmet götürüyoruz. Bu desteğimiz artarak devam edecek. Daha önce de dağıtımını gerçekleştirdiğimiz bu tankerleri, bugün 14 mahallemize daha gönderiyoruz. Bu tankerler ev ve tarlalarda çıkması muhtemel yangınları söndürmeye elverişli olarak yapılmıştır. Umuyorum ki bunlara hiç ihtiyacınız olmaz. Ancak ihtiyaç durumunda da ekiplerimiz olay yerine gelene kadar yangınların yayılmasını önlemenize yardımcı olacaktır" dedi.

Yangın söndürme tankerleri için Başkan Büyükerşen'e teşekkür eden muhtarlar, daha sonra eğitim sertifikalarını Başkan Büyükerşen'den aldılar.

Traktörle istenilen yere kolayca taşınabilen yangın söndürme tankerleri, 3 ton su kapasitesine sahip olmakla birlikte 6 metre derinlikten su çekebiliyor ve 25 metre uzağa, 15 metre yüksekliğe kadar su püskürtebiliyor.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık