solyanreklam
sagreklam

Keşan'da Şubat Ayı Meclis Toplantısı yapıldı.

Keşan Belediye Meclisi Şubat Ayı Olağan Toplantısı’nın 1. Oturumu, 8 Şubat 2018 Perşembe günü gerçekleştirildi.

Keşan'da Şubat Ayı Meclis Toplantısı yapıldı.
  • 09 Şubat 2018, Cuma 13:42

Keşan Belediye Meclisi Şubat Ayı Olağan Toplantısı’nın 1. Oturumu, 8 Şubat 2018 Perşembe günü gerçekleştirildi.

Saat 17.00’de başlayan, Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda yapılan ve Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan’ın başkanlığında toplanan Meclis’te CHP’li üyeler; Yeşim Selimoğlu ile Bayram Şeker mazeretleri nedeniyle izinli sayıldı.


Toplantı CHP Grubu’nun, “Meclis Gündemi’nin 3. Maddesindeki Halk Ekmek  Limited Şirketi sermaye artırımı konusunun gündemden çıkarılarak 100.000 TL sermayeli, Keşan Belediyesi Personel Limited Şirketi kurulmasının gündeme alınmasını” içeren” önergesi ile başladı ve önerge gündeme ilave edildi.


Toplantıda gündeme ayrıca imar müdürlüğünden gelen ve itirazlardan sonraki Keşan ilave ve revizyon imar planı düzenlemelerini içeren madde ile yine imar planı değişikliğiyle ilgili vatandaş talebi eklendi.

Meclis daha sonra gündem maddelerini görüşmeye başladı.

İlk olarak Keşan Belediyesi’nde sözleşmeli personelin ücretlerinin tespit edilmesi görüşüldü.

Madde hakkında yapılan bilgilendirmeden sonra Başkan Özcan söz konusu personelin ücretlerine yönetmelik çerçevesinde 5.69 oranında artış yapılacağını ifade etti. Madde oybirliği ile kabul edildi.

Mecliste daha sonra Belediyede mevcut olan norm kadrolarda düzenleme yapılması konusu görüşüldü.

Madde hakkında bilgilendirme yapan Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan, İç İşleri Bakanlığı’ndan gelen bir yazı doğrultusunda belediyelerde Muhtarlık İşleri Müdürlüğü kurulmasının istendiğini belirtti. Özcan, Keşan Belediyesi’nde müdürlük sayısı dolu olması nedeniyle Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün adının değiştirileceğini ancak Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün yürüttüğü faaliyetlerin Muhtarlık İşleri Müdürlüğü adı altında yürütüleceğini bildirdi. Madde oybirliği ile kabul edildi.

Toplantıda daha sonra CHP Grubu önergesi ile değişen Keşan Belediyesi Personel Limited Şirketi kurulması konusu ele alındı. Madde hakkında bilgilendirme yapan Özcan, belediyede taşeron olarak çalışan personelin Halk Ekmek Şirketi üzerinden çalıştırılmasının planladığını ancak bunun uygun bulunmadığını bu nedenle 100.000 sermayeli sadece taşeron işçilerle ilgili olacak şekilde Keşan Belediyesi Personel Limited Şirketi kurulmasının gerekliliğini anlattı. Madde oy çokluğu ile kabul edildi.

Toplantı, Belediyeye ait Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksinde bulunan Kapalı Otoparkın Hotellere, Şehit Ailelerine, Gazilere, Engellilere ve Resmi Araçlara P indirim uygulaması hususunun görüşülmesi ile sürdü. Yapılan değerlendirmeler sonrası otoparkın; şehit ailelerine, gazilere, engellilere, günü birlik resmi araçlara ücretsiz, hotellere de P indirimli olarak kullandırılması oy çokluğu ile kabul edildi.

Toplantı,  S.S. 129 Nolu Paşayiğitliler Minibüs Midibüs Otobüs Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’nin yolcu taşıma ücret tarifesi taleplerini içeren maddesinin oybirliği ile Plan ve Bütçe Komisyonu’na havalesi ile sürdü.

Toplantı, şehiriçi ulaşımda çalışan araçlardan alınacak ruhsat ücreti ile ilgili tarife değişikliğinin  oybirliği ile kabul edilmesi ile devam etti..

“İlçemiz Paşayiğit Mahallesi ve İzzetiye Mahallesi’nde bulunan, sokak, bulvar ve meydanlara isim verilmesinin görüşülmesi” maddesi ise oybirliği ile İmar Komisyonu’na havale edildi.

Toplantı, Marmara Belediyeler Birliği ile Kıyı Ege Belediyeler Birliği’ne üyeliklerin sona erdirilmesi hususunun görüşülmesi ile sürdü. Her iki birliğe de üyelikler oy çokluğu ile sona erdirildi.

Toplantıda son olarak İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nden gelen ve itirazlardan sonraki Keşan ilave ve revizyon imar planı düzenlemelerini içeren madde ile yine imar planı değişikliğiyle ilgili vatandaş talebi görüşüldü.

Madde hakkında bilgi veren ve Keşan’ın en az 25 yıl ileriye dönük bir plan hazırladığını  belirten Başkan Özcan, şunları söyledi: “Bu Meclis sorumluluk almaktan korkmadı. İller Bankası ve yüklenici firma bizi sabırla dinledi. Çok büyük emek sarfedildi. İller Bankası’na, yüklenici firmaya, İmar ve Şehircilik Komisyonu ile Meclis üyelerimize çok teşekkür ediyorum. Açık, şeffaf ve objektif olduk. Hiçbir plan Allah’ın yaptığı gibi kusursuz olamaz. Keşan imar planları artık bitti. Büyük bir karar alıyoruz. Düzgün bir planın ortaya çıktığını düşünüyorum. Bu plan kusurlarıyla sevabıyla günahıyla bizim olacak. Hayırlısı olsun.”

Maddenin kabulünden sonra toplantıyı kapatan Özcan, verdikleri katkı nedeniyle Meclis üyelerine teşekkür etti ve alınan kararların Keşan ile bölge halkına hayırlı olmasını diledi.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık