solyanreklam
sagreklam

Kamplardan 2 bin 200 sağlık çalışanı faydalandı

Büyükşehir Belediyesi’ne ait kamp alanlarında aileleriyle tatil yapan sağlık çalışanlarını ziyaret eden Başkan Büyükakın, “Bugüne kadar yaklaşık iki bin iki yüz sağlık çalışanımızı kamplarımızda ağırladık” dedi.

Kamplardan 2 bin 200 sağlık çalışanı faydalandı
  • 04 Ağustos 2020, Salı 10:08

Koronavirüs süreci boyunca virüs ile mücadele eden sağlık çalışanları, aileleri ile birlikte tatil yapma fırsatı sunan Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr Tahir Büyükakın’a teşekkür ettiler. Büyükşehir Belediyesi’ne ait Diriliş 1, Diriliş 2, Kerpe Gençlik ve Spor Kampı ile Kumcağız Gençlik ve Spor Kamplarında misafir edilen sağlık çalışanlarının huzurlu bir tatil geçirmesi için tüm imkânların seferber edildiğini dile getiren Başkan Büyükakın, Kumcağız Gençlik ve Spor kampındaki sağlık kahramanlarını ziyaret etti. Sağlık çalışanlarıyla sohbet eden, çocuklarıyla yakından ilgilenen Başkan Büyükakın, ziyaret sonrası yaptığı açıklamada, “Sağlık çalışanlarımız bu süreçte bizler için canlarını tehlikeye atarak inanılmaz bir mücadele verdiler. Aslında dünyadaki emsalleriyle kıyaslandığında Türkiye çok başarılı bir mücadele sergiledi. Bunda en büyük pay şüphesiz sağlık çalışanlarımızdır” dedi.

2.176 SAĞLIK ÇALIŞANI MİSAFİR EDİLDİ
Sağlık çalışanları Temmuz-Ağustos-Eylül aylarında, 3 gece 4 günlük periyotlar halinde misafir edilecek kamplardaki tüm ihtiyaçlar Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanırken, 26 Haziran tarihinde başlayan kamp döneminde bugüne kadar Kerpe Gençlik ve Spor Kampında 266,Kumcağız Gençlik ve Spor Kampında 618, Diriliş 1 Gençlik Kampında 608, Diriliş 2 Gençlik Kampı 401, Diriliş 3 Gençlik Kampı 283 kişi olmak üzere toplam 2.176 sağlık çalışanı misafir edildi. “COVİT-19 nedeniyle sağlık çalışanlarına destek olmak için çeşitli uygulamalarda bulunduk” diyen Başkan Büyükakın’a, AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Ak Parti Kadın Kolları İl Başkanı Yasemin Özdemir, Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, AK Parti İlçe Başkanı Erol Ölmez ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Aydınlık eşlik etti.

“ONLAR MUTLU OLUNCA BİZLER DE ÇOK MUTLUYUZ”
“Sağlık çalışanlarından isteyenlerin KYK yurtlarında misafir edilmesi orada her türlü ihtiyaçlarının karşılanması dahil olmak üzere her türlü desteği verdik” vurgusu yapan Başkan Büyükakın, “Kentimizin farklı alanlarında hizmette olan 5 farklı kampımız var” diyerek ziyaret sonrası yaptığı açıklamayı şu şekilde tamamladı: “Bu gibi kamp alanlarımızda sağlık çalışanlarımızın aileleriyle birlikte tatil yapmasına karar vermiştik. Bu kamplarımızdan şu ana kadar yaklaşık iki bin iki yüz sağlık çalışanımızı bu tesislerden yararlandı. Bugün biz de onlarla bir arada olduk, sohbet ettik. Onların mutlu olduğunu gördüğümüz için bizler de çok mutluyuz. Aynı zamanda COVİT-19 ile mücadelemiz devam ediyor. Sağlık çalışanlarımızın taleplerine cevap vermek için biz de elimizden gelen her şeyi yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. İnşallah elbirliğiyle bu mücadeleyi yüz akıyla kazanacağız.”

“BÜYÜK SAVAŞ VERDİNİZ, VERMEYE DE DEVAM EDİYORSUNUZ”
Kumcağız Gençlik ve Spor kampındaki sağlık kahramanları, kendilerine bu imkanı sunan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’a teşekkür ederken, çok keyifli bir zaman geçirdiklerini de dile getirdiler. Kamp ortamının harika olduğunu, aileleriyle huzurlu bir dönem geçirdiklerini söyleyen sağlık çalışanlarına, “Milletimize karşı sizler COVİT-19 il mücadelede büyük bir savaş verdiniz, vermeye de devam ediyorsunuz” diyerek cevap veren Başkan Büyükakın, “Asıl biz sizlere çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini sarf etti. Ziyaret çekilen hatıra fotoğraflarının ardından sona erdi.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık