solyanreklam
sagreklam

Kadıköy Tiyatro'nun Temeli Atılıyor

Kadıköy Tiyatro'nun temelini atıyoruz. Kadıköy'e kazandıracağımız tiyatro binası İstanbul'un en önemli gösteri sanatları merkezlerinden biri olacak. Temel atma törenimize tüm tiyatroseverleri bekleri

Kadıköy Tiyatro'nun Temeli Atılıyor
  • 03 Ekim 2018, Çarşamba 0:00

Kadıköy Belediyesi, İstanbul’un en önemli tiyatro atmosferine sahip Kadıköy’e yepyeni bir tiyatro binası kazandırmak için yola çıktı.


Acıbadem Mahallesi'nde olan Belediyemiz mülkiyetindeki alanda 3 bodrum kat,zemin kat, 2 normal kat olmak üzere yaklaşık 8200 m2 kapalı alanda; tiyatro salonu, çok amaçlı salon ve yan mahalleri olarak projelendirilmiştir.


Kadıköy Tiyatrolar Platformu’nun ve farklı alanlardan tiyatrocuların görüş ve önerileri dikkate alınarak hazırlanan Kadıköy Tiyatro'da, dünyadaki meydan sahne örnekleri de dikkate alınmıştır.Ülkemizde ve Avrupa kentlerinde bir çok sahnenin incelendiği bir süreç sonucu ortaya çıkan Kadıköy Tiyatro'da, tiyatro sanatçıları ve tiyatro sahne ve ışık uzmanlarının katkısı bulunuyor.
 
Çağdaş tiyatronun sahneleme biçimlerine yönelik ortaya çıkan gelişmelerinden esinlenerek projelendirilen Kadıköy Tiyatro, bilindik sahne tasarımlarının ötesinden seyir imkanları sunuyor. Seyir yeri ve sahne arasındaki ayrımların bir yana bırakıldığı meydan sahne biçimiyle, Kadıköy Tiyatro, 360 derecelik bir izleme alanı yaratacak.  
 
Oyuncuların izleyicilerin ortasında performans sergileyecekleri meydan sahne sistemiyle yapılacak sahne, 400 izleyiciyi ağırlayabilecek. Gösteri salonu, farklı etkinlikleri için kullanılacak bölünebilir salon, ayrıca fuayeler, kafeterya ve prova odasından oluşan Kadıköy Tiyatro'da, toplamda 1.000 kişiye ev sahipliği yapacak kapasitede olacak. Günün her saati kültür-sanat atmosferi içinde olacak Kadıköy Tiyatro, konserlere, sergilere, oyunlara ev sahipliği yapacak.
 

Kadıköy'e kazandıracağımız tiyatro binası İstanbul’un en önemli gösteri sanatları merkezlerinden biri olacak. Temel atma törenimize tüm tiyatroseverleri bekleriz.

8 Ekim 2018 / Saat: 13.00 / Acıbadem Mahallesi, Muhittin Üstündağ Caddesi No: 2/2

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık