solyanreklam
sagreklam

Kaçaktan Temizlenen Arazi Tarıma Açıldı

Türkiyenin en verimli toprakları arasında yer alan Bursa Ovasını kaçak yapılaşmaya karşı koruyan Osmangazi Belediyesi, Aksungur Mahallesinde tarım arazisi üzerine inşa edilmek istenen bir deponun temelini yıktıktan sonra Türkiyede bir ilke imza atarak araziyi tekrardan tarıma uygun hale getirdi.

Kaçaktan Temizlenen Arazi Tarıma Açıldı
  • 22 Mayıs 2018, Salı 0:00

Türkiye’nin en verimli toprakları arasında yer alan Bursa Ovası’nı kaçak yapılaşmaya karşı koruyan Osmangazi Belediyesi, Aksungur Mahallesi’nde tarım arazisi üzerine inşa edilmek istenen bir deponun temelini yıktıktan sonra Türkiye’de bir ilke imza atarak araziyi tekrardan tarıma uygun hale getirdi. 

Osmangazi Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri tarafından geçtiğimiz günlerde Aksungur Mahallesi’nde tarım arazisi üzerine kaçak olarak inşa edilmek istenen depo inşaatının temeli iş makinesi ile yıkıldı. Yıkım işleminin ardından arazideki enkazı temizlen belediye ekipleri arazinin üzerini toprakla doldurarak araziyi yeniden tarıma elverişli hale getirdi. Belediyeye ait iş makineleri ile düzleştirilen ve sürülen arazi, tarla vasfına döndürülerek ekim yapılmaya başlandı.


HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık