solyanreklam
sagreklam

İSTANBUL BBSK, KAPILARINI "OLİMPİK SPORCULARLA" YENİDEN AÇTI

Türkiye’nin en büyük spor kulübü İstanbul BBSK normale dönüş kapsamında ilk adımını attı. 15 Mart’ta askıya alınan spor faaliyetlerinin bir bölümüne, 114 günlük aranın ardından yeniden devam etti. Spor Bakanlığı’nın onayı ile ilk etapta olimpik sporcular, İstanbul BBSK Cebeci Spor Kompleksi’nde çalışmaların startını verdi.

İSTANBUL BBSK, KAPILARINI
  • 09 Haziran 2020, Salı 5:06

Türkiye’nin en büyük spor kulübü İstanbul BBSK normale dönüş kapsamında ilk adımını attı. 15 Mart’ta askıya alınan spor faaliyetlerinin bir bölümüne, 114 günlük aranın ardından yeniden devam etti. Spor Bakanlığı’nın onayı ile ilk etapta olimpik sporcular, İstanbul BBSK Cebeci Spor Kompleksi’nde çalışmaların startını verdi.

Kapılarını “Önce Sağlık” mesajı ile açan Kulüp, olimpiyat kotası alan sporcuları ile 2021’deki Tokyo 2020 oyunlarına yeniden hazırlanmaya başladı. Sporcular, küçük gruplar halinde, açık alan ağırlıklı olarak çalışmalarını sürdürecek. Kulübün 20 branşında faaliyet gösteren sporcuların yeniden tesise gelmesi, normalleşme süreci içinde zamana yayılarak gerçekleşecek.

BAŞARILI KRİZ YÖNETİMİ İLE 3 BİN 500 SPORCU SAĞLIĞINI VE FORMUNU KORUDU

İstanbul BBSK, COVID-19 nedeniyle ilan edilen pandemi döneminde, radikal kararlar alarak başarılı bir kriz yönetimi uyguladı. Mart başında, Cebeci Spor Kompleksi’nde, öncelikle altyapı çalışmaları durduruldu, ardından eş zamanlı olarak spa, fitness, kamp tesisi ve yemekhane bölümleri kapatıldı. 15 Mart’a gelindiğinde tüm faaliyetler geçici süre ile durdurulmuştu.

İlgili federasyonların aldığı kararla basketbol ve voleybol liglerinin iptaline destek veren İstanbul BBSK, #EvdeKal sürecini sosyal medyadan yaptığı yayınlarla destekledi. Kulüp antrenörleri bir dizi çalışma programı hazırlayarak, 3 bin 500’ü aşkın sporcunun formlarını korumaları için destek verdi. Kulüp sporcuları bir yandan kendi formlarını korurken, bir yandan da sosyal medya hesaplarından videolar ve canlı yayınlar ile binlerce kişinin evinde spor yapmasını sağladı.

BAŞKAN FATİH KELEŞ: “HİÇBİR BAŞARI SPORCUNUN SAĞLIĞINDAN ÖNEMLİ DEĞİLDİR”

9 Haziran Salı, olimpik sporcular Cebebi’ye gelmesi ile faaliyetlere yeniden başlandı. Sporcuları İstanbul BBSK Başkanı Fatih Keleş, Genel Sekreter Erdem Aslanoğlu, yöneticiler ve kulüp müdürü Murat Beytekin karşıladı.

Pandemi sürecinde önceliklerinin sporcuların sağlığı olduğunu söyleyen Kulüp Başkanı Fatih Keleş şu açıklamayı yaptı:

“Kulübümüz pandemi sürecinde insan sağlığını önceleyerek faaliyetlerini askıya almıştı. Bu dönem içinde sporcularımızın formlarını korumaları ve hastalıktan korunmaları için her türlü önlemi aldık. Dünyanın ve Türkiye’nin normalleşme sürecine girmesi ile idari ve finansal yeniden yapılanmaya gittik, kulübümüzün zarar görmemesini sağladık. Bugün ise çok önemli bir adımı atıyor ve Spor Bakanlığımızın onayladığı olimpik sporcularımızla çalışmalara yeniden başlıyoruz. Hastalık seyrinin yavaşlaması ve normale dönüş sürecinin hızlanması ile Temmuz ayında diğer branşlarla ilgili kararımız olabilir. Önceliğimiz her zaman, sporcularımızın ve çalışanlarımızın sağlığı olacaktır. Başarı her zaman kazanılır, ancak hiçbir madalya sporcunun sağlığından önemli değildir.”

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık