solyanreklam
sagreklam

İlk ziyaret Büyükşehir'e

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, son kararname ile Bursa'ya atanan Vali Yakup Canbolat'ı ağırladı.

İlk ziyaret Büyükşehir'e
  • 12 Kasım 2018, Pazartesi 3:29


           Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, son kararname ile Bursa’ya atanan Vali Yakup Canbolat’ı ağırladı. Vali Canbolat’a yeni görevinde başarılar dileyen Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ilgili kurum ve kuruluşlarla birlikte Bursa’yı daha ileriye taşımanın gayretinde olacaklarını söyledi.  

 

Son kararname Bursa Valiliği’ne atanan Yakup Canbolat, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a iade-i ziyarette bulundu. Görüşmede ayrıca, şehrin sıkıntılarıyla alakalı genel bir değerlendirme de yapıldı.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, yapılan atamayla birlikte Bursa’nın Vali Canbolat’ın tecrübesinden yararlanacağını söyledi. Vali Canbolat’ın daha önce Hakkari ve Konya’da güzel ve etkili hizmetler ortaya çıkardığını hatırlatan Başkan Aktaş, “Yeni görevin hem kendilerine hem de Bursamıza hayırlar getirmesini temenni ediyorum. İnşallah başta valiliğimiz olmak üzere Büyükşehir Belediyemiz, diğer kurum ve kuruluşlarla kadim şehir Bursamızı daha güzel yarınlara taşıyacağız. Bu konuda elimizden gelen tüm gayreti ortaya koyacağız” dedi.

 

Vali Yakup Canbolat ise Bursa’daki ilk ziyareti Büyükşehir Belediyesi’ne gerçekleştirdiklerini ifade etti. Başkan Aktaş’la hem şehrin sıkıntılarını değerlendirmek hem de iade-i ziyaret için bir araya geldiklerini vurgulayan Vali Canbolat, “Kabulden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Bursa’ya geldiğimizden beri ilgilerini eksik etmiyorlar” diye konuştu.

 

Bursa’ya güç ve kabiliyet ekseninde hizmet etmek arzusunda olduklarını söyleyen Vali Canbolat, “Bu noktada gerek Büyükşehir Belediyemiz ve diğer belediyeler, milletvekillerimiz, kentin ileri gelenleri, sanayiciler ve STK’larla ortak akıl oluşturarak kente nasıl katkı sağlayabiliriz, bunun derdindeyiz. Bursa çok canlı bir şehir. Vatandaşların ilgisine yakından şahit oluyorum. Bu şehirde daha önce görev yapan valilerimize sağladıkları katkılar nedeniyle teşekkür ediyorum. Onların bıraktığı yerden Bursa’yı alıp, daha iyiye taşıma gayretinde olacağız” şeklinde konuştu.


HABERE AİT VIDEO


HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık