solyanreklam
sagreklam

İBB,8 bin sporcu adayına Akademi Eğitimi verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Türk sporuna yeni sporcular kazandırmak için akademi çalışmaları yapıyor. İBB’nin futbol, basketbol ve voleybol akademi kurslarına katılan 8 bin çocuk ve genç final heyecanı yaşadı. Akademide başarılı olan çocuk ve gençler kulüplerin alt yapılarına kazandırıldı.

İBB,8 bin sporcu adayına Akademi Eğitimi  verdi.
  • 09 Mayıs 2018, Çarşamba 19:10


İstanbullular için spor yapabilecekleri yeni alanları şehre kazandıran, mevcut spor tesislerini yenileyen ve yeni spor tesisi projelerini hayata geçiren İstanbul Büyükşehir Belediyesi çocukların erken yaşta sporla tanışmaları ve spor yaparak yetişen bireyler olmaları için de çalışmalarını sürdürüyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve toplam 8 bin çocuk ve gencin katılımıyla eğitimlere başlayan Futbol Akademi, Voleybol Akademi ve Basketbol Akademi Kursları'nda final heyecanı yaşandı. İBB Hidayet Türkoğlu Spor Kompleksi ve İBB Stadı’nda düzenlenen final programında ardından tüm katılımcılara sertifika ve madalya takdim edildi.

UZMAN EĞİTMENLER EŞLİĞİNDE 6 AYLIK KAMP
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin spor tesislerinde 6 ay boyunca gerçekleştirilen akademi kursları çocukların sporla tanışarak yeteneklerini keşfetmelerini amaçlandı. 7-15 yaş arasındaki çocuk ve gençlere yönelik olarak düzenlenen akademi kursları birçok branşta gerçekleştiriliyor.

Uzman eğitmenlerin gözetiminde gerçekleştirilen kamp çalışmalarının ardından yetenekli oldukları tespit edilen sporcular, akademi kampları kapsamında işbirliği yapılan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü, Başakşehir Futbol Kulübü, Erok Spor Kulübü, Sekbanlar Spor Kulübü ve İstanbul Sahil Spor Kulübü başta olmak üzere amatör spor kulüplerinin alt yapılarına kazandırıldı.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık