solyanreklam
sagreklam

İBB, HAFTA SONU ÖĞRENCİLERİN VE İSTANBULLULARIN YANINDA

İBB, hafta sonu düzenlenecek YKS ve sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle ulaşımın ve hizmetlerin aksamaması için gerekli tedbirleri aldı.

İBB, HAFTA SONU ÖĞRENCİLERİN VE İSTANBULLULARIN YANINDA
  • 27 Haziran 2020, Cumartesi 12:06

İBB, hafta sonu düzenlenecek YKS ve sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle ulaşımın ve hizmetlerin aksamaması için gerekli tedbirleri aldı. Toplu ulaşım araçları 27 Haziran Cumartesi ve 28 Haziran Pazar günü seferlerine devam edecek. Toplu ulaşım, öğrencilere ve sınav görevlilerine ücretsiz olacak. İBB’nin yatırım ve çalışmaları da aksamayacak.

OTOBÜS, METRO VE VAPURLAR ÇALIŞACAK

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), hafta sonu düzenlenecek Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) nedeniyle uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamasında hizmetlerini aksatmadan sürdürecek. İETT, YKS nedeniyle ek seferler düzenleyecek.

Cumartesi günü normal şartlarda 4 bin 270 araçlar 33 bin 244 sefer yapılması planlanıyordu. Normal seferlere ek olarak Cumartesi günü 186 araçla 428 sefer daha yapılacak. Pazar günü ise 3 bin 753 araçla 30 bin 231 sefer düzenlenecek. Sınav nedeniyle Pazar günü bu seferlere ek olarak 267 araçla 739 sefer daha yapılacak.

METRO İSTANBUL, Cumartesi günü; 06:00-09:30 arasında güncel sefer tarifesi üzerinden, sınav süresince saat 09:30-15:00 saatleri arasında 15 dakika aralıklarla, sınav sonrasında 15:00 ve kapanış saatleri arasında ise güncel sefer tarifesi üzerinden çalışacak.

Raylı sistemlerde 28 Haziran Pazar günü ise 06:00-09:30 arasında güncel sefer tarifesi üzerinden, sınav süresince saat 09:30-18:30 saatleri arasında 15 dakika aralıklarla, sınav sonrasında 18:30 ve kapanış saatleri arasında ise güncel sefer tarifesi uygulanacak.

ŞEHİR HATLARI da 27 Haziran Cumartesi günü 26 gemi ve 2 arabalı vapurla, 11 hatta, toplam 227 personelle,349 sefer gerçekleştirecek. 28 Haziran’da 26 gemi ve 2 arabalı vapurla, 11 hatta, toplam 218 personelle,318 sefer yapılacak.

Sınav günleri uygulanacak sokağa çıkma yasağı saatlerinde İETT otobüsleri, metrobüs, raylı sistemler, vapurlar ile İBB’nin denetimindeki tüm özel toplu ulaşım taşıyıcıları, öğrenciler ile sınav görevlilerine ücretsiz hizmet verecek.

YATIRIMLAR AKSAMAYACAK
İstanbullulara sunulan hizmetlerin aksamaması için hafta sonu İBB iştiraklerinin programı ise şöyle:

İSPARK: Kısıtlama nedeniyle bazı İSPARK otoparkları hizmete kapalı olacak. Genel Müdürlük, Bazı Açık ve Katlı Otoparklar, Alibeyköy Cep Otogarı, 15 Temmuz Demokrasi Otogarı, İstinye ve Tarabya Marina, Bayrampaşa Sebze-Meyve Hali ve Kozyatağı Sebze-Meyve Hali olmak üzere, toplamda 998 personel görevli olarak bulunacak.

İSTON: Hacı Osman Korusu çevre düzenlemesi, Atatürk Olimpiyat Stadı çevre düzenlemesi,15 Temmuz Otogarı tretuvar düzenlemesi,Hatboyu Caddesi ve çevre düzenlemesi, Sokullu Caddesi ve Çilekli Caddesi geometrik düzenleme ve trafik sirkülasyonu, Beşiktaş Caddesi orta refüj düzenlemesi, Selçuk Caddesitretuvar düzenlemesi, Çilingir Sazlıbosna Caddesi tretuvar düzenlemesi, Atatürk Bulvarı tretuvar düzenlemesi, OlimpiyatCaddesi tretuvar düzenlemesi, Büyükçekmece Atatürk Caddesi tretuvar düzenlemesi işleri yürütülecek.

İSTAÇ: Toplam 3 bin 446 nöbetçi personel İstanbul’ a hizmet verecek. İstanbul Geneli Ana Yollar, Meydanlar, Marmaray ve Metro giriş çıkışları, Üst geçit - Altgeçitler, Otobüs peron/durakları, Bayrampaşa ve Ataşehir Haller, başta hastaneler olmak üzere çeşitli Kamu Kurum ve Kuruluşları gibi halkın toplu kullanım alanlarında mekanik yıkama, mekanik süpürme ve elle süpürme çalışmaları yapılacak. 2 günde toplam 1 milyon 31 bin metrekare alan (yaklaşık 144 futbol sahası büyüklüğünde) yıkanacak, 12 milyon metrekare alan (yaklaşık 1.682 futbol sahası büyüklüğünde) ise mekanik araçlarla süpürülerek temizlenecek. 27-28 Haziran 2020 tarihleri sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu saatlerde, D-100 (E5) Karayolu’nda (Okmeydanı – Kadıköy/Söğütlüçeşme arası) bariyer yıkama, mekanik süpürme ve elle süpürme çalışmaları yapılacak. D-100 (E5) Karayolu genel temizlik ve bariyer yıkama çalışmalarında; 2 günde toplam 116 personelimiz görev yapacak ve araçlarımız yaklaşık 36 defa göreve çıkacak.

İSTAÇ, Asya ve Avrupa yakasında yaklaşık 70 ton tıbbi atığın (2 günlük toplam vardiyaları ile) 50 personel ile toplanmasını ve 25 personel ile bertarafını gerçekleştirmeyi planlıyor. Tıbbi atığın toplanması için çalışacak araçların sayısı 32. Ayrıca; Deniz Hizmetleri 403, Endüstriyel Atık 4, Atık Bertaraf 198, İşletmeler ve Atık Lojistik (Atık Aktarma-Geri Kazanım ve Kompost-Makine Bakım Şefliği-Enerji Yönetim Şefliği) 760 nöbetçi, Hafriyat Atıkları 111, Güvenlik ve İdari Personel 86 nöbetçi personel ile İstanbullular’ a hizmet verecek.

HAMİDİYE - GÜVEN SU: Su üretimi ve plana uygun olarak devam edecek. Bayilere sevkiyatlar kesintisiz devam edecek. 167 bayi, 263 araç ve 760 personel ile çalışmalar sürdürülecek.

İSYÖN: Gürpınar Su Ürünleri Hali, Kadıköy Salı Pazarı ve İstanbul İl Sınırları İçerisinde bulunan plajlarda 454 personel ile hizmet verilecek.

İSTGÜVEN: Kısıtlama saatlerinde 824 lokasyonda 2 bin 206 personel ile görev yapılacak.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü uhdesindeki Avrupa ve Anadolu yakasında bulunan kurum binaları, kent mobilyaları, çocuk oyun grupları ve açık alandaki sporekipmanların dezenfekte işlemi yapılacak. İSTON Hadımköy ve Tuzla fabrikalarında üretim devam edecek. Bukapsamda toplam 1.419İSTON ve alt yüklenici personeli görev yapacak.

İGDAŞ: İGDAŞ 7/24 Acil Müdahale ekiplerimiz, 187 Doğal Gaz Acil Telefon Hattı Merkezi, sayaç okuma ve faturalandırma ekipleri ve lojistik ekipleri olmak üzere, vardiyalı olarak toplam 1.951 personel ile doğalgazı kesintisiz ve güvenli bir şekilde ulaştırmak için çalışacak.

UGETAM: Farklı lokasyonlarda İSKİ borularının kaynak kontrolleri ve Denizli’de canlı hat üzerinden yeni bir hat alma işlemi olan Hottap Operasyonu gerçekleştirecek. Bunların dışında kalibrasyon ekibi doğalgaz ve su sayaçlarını rutin bir şekilde kalibre etmeye devam edecek.

AĞAÇ AŞ: İstanbul geneli yeşil alanlarda, 230 araç ve 1301 personel ile çevre düzenlemesi ve peyzaj alanındaki çalışmalara devam edilecek.


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık