solyanreklam
sagreklam

HAMİDİYE VE KUMLA MAHALLELERİNE MODERN BASKETBOL SAHASI

HAMİDİYE VE KUMLA MAHALLELERİNE MODERN BASKETBOL SAHASI

HAMİDİYE VE KUMLA MAHALLELERİNE MODERN BASKETBOL SAHASI
  • 12 Temmuz 2018, Perşembe 0:00


Gemliklilerin daha estetik ve modern ortamlarda spor yapmalarını sağlamak için çalışmalarını aralıksız şekilde sürdüren Gemlik Belediyesi, sporsever çocuk ve gençlerin buluşma noktası olan basketbol sahalarının sayılarını arttırmaya devam ediyor. Özellikle gençleri ve çocukları kötü alışkanlıklardan korumak ve spora teşvik etmek için yapılan sahalara yenileri ekleniyor.
  Bu kapsamda Gemlik Belediyesi tarafından Hamidiye Mahallesi, zeytin hali mevkiinde yaptırılan basketbol sahası gençlerin ve çocuklarının hizmetine sunuldu. Standart ölçülerde basketbol sahası ile gençlere modern oyun alanı kazandıran Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, yapılacak olan ağaç ve mevsimlik bitkilerle peyzaj düzenlemesinin ardından, oturma grupları ile bölge sakinleri için dinlenebilecekleri bir alan oluşturuyor.
  Öte yandan ekipler, Küçükkumla Mahallesi çıkışında deniz kenarında yer alan ve zamanla deforme olmuş basketbol sahasında başlattıkları revize çalışmalarını da büyük ölçüde tamamladı. Bu kapsamda basketbol sahasının zemin betonları ile saha çizgilerinin yanı sıra potaları da yenilenerek çevre düzenleme çalışmaları yapıldı.
  Gemlik Belediyesi olarak gençlerin boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmesini sağlamak ve özellikle madde bağımlılığı gibi kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için birçok projeyi hayata geçirdiklerini ifade eden Belediye Başkanı Refik Yılmaz, “Sokağın zararlı etkilerinden uzak tutmanın en etkin yollarından birisi gençleri spora yönlendirmektir. Bu amaç doğrultusunda, mevcut spor sahalarına yenilerini ekleyerek gençlerimize yeni spor tesislerini kazandırmaya devam ediyoruz. Vatandaşlarımızın huzur içinde vakit geçirebilmesi ve rahatça spor yapabilmesi için bir yandan yeni alanlar yaratırken, diğer taraftan da mevcut alanlarımızı tek tek yeniliyoruz. Özellikle sporsever çocuklarımızın sıklıkla vakit geçirdiği yerlerden olan basketbol sahalarımızı, onlara layık olacak şekilde bakımlı ve modern hale getiriyoruz. Basketbol sahalarımız gençlerimize ve ilçemize hayırlı olsun" dedi.
  
HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık