solyanreklam
sagreklam

GİRİT MAHALLESİ’NDE TURİZMLE DEĞİŞİM BAŞLIYOR

GİRİT MAHALLESİ’NDE TURİZMLE DEĞİŞİM BAŞLIYOR

GİRİT MAHALLESİ’NDE TURİZMLE DEĞİŞİM BAŞLIYOR
  • 09 Ocak 2017, Pazartesi 0:00

Mudanya Belediye Meclisi’nin Ocak Ayı Olağan Toplantısı’nda onayladığı Mudanya 1/1000 Ölçekli Kentsel Sit Alanı Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planı ilçenin turizmine önemli ölçüde katkı sağlayacak.

Mudanya Belediye Meclisi Ocak ayı toplantısında aldığı kararla ilçe turizminin gelişmesini sağlayacak önemli bir çalışmaya imza attı. Meclis toplantısında oy birliği ile kabul edilen Mudanya 1/1000 Ölçekli Mudanya Kentsel Sit Alanı Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planı ile vatandaşların mağduriyeti de ortadan kaldırılıyor. 
“SAKİN VE YAVAŞ ŞEHİR YOLUNDA ÖNEMLİ BİR ADIM”
Söz konusu çalışmanın kentsel sit alanlarının bulunduğu önemli bölgelerde gerçekleştirildiğini ifade eden Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, “Hasanbey ve Ömerbey Mahallelerinin bir kısmı ile Girit Mahallesi olarak bilinen alanda bu çalışmamızı gerçekleştirdik” dedi. Bu alanlarla ilgili çeşitli sıkıntıların ve mağduriyetlerin yaşandığını da dile getiren Türkyılmaz, “Girit Mahallesi olarak bilinen alanın ağırlıklı olarak yer aldığı çalışmamızda, bu alanımızı yaşam alanına dönüştüreceğiz. Böylece seçimler öncesinde verdiğimiz sözlerinden birini daha tutmuş olacağız” dedi. Trafik projemizin onaylamasıyla birlikte Halitpaşa ve Mustafakemalpaşa caddelerinin trafiğe kapatılacağına da vurgu yapan Türkyılmaz, “Daha sonra, Girit Mahallesi ve alt yolların yayalaştırılmasıyla birlikte yavaş ve sakin şehir yolunda önemli adımlar atmış olacağız. Çok önemli bir kararı aldık. İlçemize hayırlı olmasını diliyor, tüm meclis üyelerimize ve komisyon üyelerimize teşekkür ediyorum” dedi.   
“İLÇE TURİZMİNE KATKI SAĞLAYACAK”
Yıllardır yılan hikayesine dönen Mudanya 1/1000 Ölçekli Mudanya Kentsel Sit Alanı Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planı’nın uygulamaya geçmesi için çalıştıklarını ifade eden Mudanya Belediyesi İmar Komisyonu Başkanı Erdal Aktuğ, emeği geçen komisyon üyelerine teşekkür etti. Mudanya’nın beklediği bir çalışmayı 13 plan notu gerçekleştirdiklerini söyleyen Aktuğ, , Mudanya turizminin gelişmesine katkı sağlayacak olan planların yaklaşık 30 hektarlık bir alanı kapsadığını sözlerine ekledi.       

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık