solyanreklam
sagreklam

GAZİANTEP MODELİ ÖRNEK OLDU

İstanbul Gorrion Otelde düzenlenen çalıştaya Ankara, İstanbul ve Gaziantep Büyükşehir Belediyeleri başta olmak üzere 30 Büyükşehir Belediyesinin Zabıta Daire Başkanları, Zabıta ve İl Ticaret Müdürleri ile konuyla ilgili yetkililer katıldılar.

GAZİANTEP MODELİ ÖRNEK OLDU
  • 14 Aralık 2018, Cuma 12:25

   Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü Tüketici Haklarının Yönetimlere Yaygınlaştırılması Projesi İyi Uygulama Örnek Çalıştayı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi ev sahipliğinde yapıldı.

 

   İstanbul Gorrion Otelde düzenlenen çalıştaya Ankara, İstanbul ve Gaziantep Büyükşehir Belediyeleri başta olmak üzere 30 Büyükşehir Belediyesinin Zabıta Daire Başkanları, Zabıta ve İl Ticaret Müdürleri ile konuyla ilgili yetkililer katıldılar.

İyi Uygulama Örnek Çalıştayı’nda Gaziantep, Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediyelerinden yetkililer, Tüketici Hakları konularında gerçekleştirdikleri çalışmaları içeren birer sunum yaptılar.

Gaziantep’in ekonomik ve demografik yapısı hakkında bilgiler veren Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Mehmet Salih Yıldırım, ticaret potansiyeli ile ülkemizin lokomotif kenti olan Gaziantep’in gerek üretimi gerekse alış veriş hareketliliği ile ilgili bilgiler verdi.

Yıldırım, “Üretici ile tüketiciler arasında gerçekleşen ticari işlemin her iki taraf için fayda sağlaması, alıcı için ödediği bedele değen bir mal olması, satıcı için ise ticari itibarına yakışması, en üst düzeyde memnuniyet sağlaması gerekir. Dolayısıyla tüketici hakları adı altında yaptığımız çalışma sadece tüketiciyi değil aynı zamanda malı üreteni, yani esnafı da korumalıdır. Vatandaşların bilinçli tüketici olabilmeleri için yürüttüğümüz çalışmalarımızın yanında esnafımızı da kaliteli mal üretmek ve satış-satış sonrası yükümlülükleri konusunda bilinçlendiriyoruz. Çünkü esnaf bizim düşmanımız değil. Biz ceza uygulamak değil kalitenin yükselmesinden yanayız” dedi.

Katılımcılardan gelen soruları da cevaplayan Yıldırım, “Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin’in vizyonu doğrultusunda Gaziantep’te her vatandaşın birinci sınıf hizmeti alma hakkını kendilerine sunmak için çalışıyoruz. Kaliteli bir kent yaşamı üreteni ve tüketeni ile bir bütündür. Tüketici hakları konusunda yürüttüğümüz çalışmaların diğer belediyelerimize iyi birer esin kaynağı olması büyük önem arz ediyor” diye konuştu.

Çalıştay, karşılaşılan sorunların çözümü ve yasal süreçler hakkında deneyim paylaşımlarının ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı yerleşkesi ziyareti ve kent gezisi ile son buldu. HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık