solyanreklam
sagreklam

GAZİANTEP MODELİ İLE 15 GÜNDE 15 MİLYON MASKE ÜRETİLECEK!

Kısa sürede Türkiye gündemini işgal eden, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından küresel salgın yani pandemi ilan edilen Corona Virüs (COVID-19) Salgını'na karşı verilen mücadelede Gaziantep örnek bir çalışmaya imza attı.

GAZİANTEP MODELİ İLE 15 GÜNDE 15 MİLYON MASKE ÜRETİLECEK!
  • 13 Mayıs 2020, Çarşamba 1:05

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Valiliği, Güneydoğu Anadolu İhracatçılar Birliği (GAİB) ve Naksan Plastik işbirliğiyle tek kullanımlık 15 milyon maskenin 15 günde üretimi için düğmeye basıldı. Gaziantep Modeli ile üretilen maskeler, Veda Sosyal Destek Grupları tarafından vatandaşlara ücretsiz dağıtılacak.

Kısa sürede Türkiye gündemini işgal eden, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından küresel salgın yani pandemi ilan edilen Corona Virüs (COVID-19) Salgını’na karşı verilen mücadelede Gaziantep örnek bir çalışmaya imza attı. Şehirde alınan tedbirler kapsamında takılması zorunlu olan maske için düğmeye basıldı. “Gaziantep Modeli” ile Gaziantep Valiliği, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, GAİB ve NAKSAN Plastik, 15 günde 15 milyon maske üretecek. Gaziantep Valilik Binası’nda, Vali Davut Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri Başkanı Ahmet Fikret Kileci ve Naksan Plastik Anonim Şirketi adına Mahmut Birlik tarafından imzalanan protokolle; GAİB 15 milyon maske üretimin karşılayacak kumaş temin edecek, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Gaziantep Valiliği lojistik destek sağlayacak, ücretini vermek şartıyla izinli olarak maske üreten firmalarla ve GASMEK kurslarıyla işçiliği sağlayacak. Üretilen maskenin dağıtımını ise Veda Sosyal Destek Grupları tarafından yapılacak. Naksan Plastik ise ambalaj ve koli temini sağlayacak.

ŞAHİN: 3M ‘YE UYUYORUZ ÇİFTE BAYRAM YAPIYORUZ

Protokol töreninde konuşan Başkan Şahin, Gaziantep Modeli ile büyük bir iş başarıldığını belirtti. Öte yandan Corona Virüs Salgını’na karşı tedbirleri kısaltarak, meskende kalınması, maske takılması ve sosyal mesafenin sağlanması yani “3M Kuralı”’nı söyleyen Başkan Şahin, “3 M’yi yaptığımızda çifte bayram yapıyoruz. Gaziantep çifte bayrama hazır olsun artık” dedi.

GÜL: GAZİANTEP YAKIN ZAMANDA KURALLARA UYDUĞU SÜRECE NORMALLEŞME SAĞLANACAK

Vali Gül ise Gaziantep’te tüm Türkiye’de olduğu gibi Corona Virüs ile ilgili önemli bir çalışma önemli bir mücadele olduğunu belirterek, “Yerelde belediyelerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız, hayırseverlerimiz, muhtarlarımız, kamu kurum ve kuruluşların her bir personeli bu mücadeleye katkı sunuyor. Gaziantep yakın zamanda kurallara uyduğu sürece normalleşme sağlanacak. 15 milyon maske üretiminde izinli atölyeler ve sertifikalı işçilerle çalışılacak. Bu açıdan hem işimizi yapıyoruz hem de usule uygun davranıyoruz” diye konuştu.

GAİB Başkanı Ahmet Fikret Kileci ise, Dünya’nın değişime uğradığını vurguladı, kurallara uyulması gerektiğini söyledi.

Naksan Plasik’ten Mahmut Birlik, bu işe vesile olanlara teşekkür etti.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık