solyanreklam
sagreklam

Festival Çadır Ziyaretleriyle Sona Erdi

31. Uluslararası Kültür Sanat Festivali, dün akşam yapılan çadır etkinlikleri ile sona erdi.

Festival Çadır Ziyaretleriyle Sona Erdi
  • 26 Temmuz 2018, Perşembe 13:48

31. Uluslararası Kültür Sanat Festivali, dün akşam yapılan çadır etkinlikleri ile sona erdi. Belediye Başkanı Alper Taban, ilçe protokolüyle birlikte Şavşatlılar ve Erzurumlular Derneklerinin çadırlarını ziyaret ederek yaşanan coşkuya ortak oldu.

İnegöl Belediyesi’nin düzenlediği 31. Uluslararası Kültür Sanat Festivali kapsamında Kültür Park içerisinde kameriyeler bölgesinde kurulan farklı yöreler ait etkinlik çadırları, Türkiye’nin dört bir yöresine ait kültürleri bir araya getirdi. Belediye Başkanı Alper Taban, festivalin final gecesi olan Cumartesi akşamı etkinliklerini sürdüren çadırları ziyaret ederek renkli görüntülerin yaşandığı yerel derneklerin çadırlarında yaşanan coşkuya ortak oldu. Kaymakam Ali Akça, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Ersan ve parti yöneticileri ile meclis üyelerinin ve protokol üyelerinin de eşlik ettiği çadır ziyaretleri kapsamında Cumartesi akşamı; Şavşatlılar Derneği ve Erzurumlular Derneğinin çadırlarına ziyarette bulunuldu. Renkli görüntülerin yaşandığı çadır ziyaretlerinde yerel oyunlar sahnelenip yöresel ikramlarda bulunulurken, ayrıca festivale katkı veren derneklere plaketler takdim edildi.

Çadır ziyaretleri sırasında vatandaşlara hitaben konuşma yapan Belediye Başkanı Alper Taban, “Uluslararası Kültür Sanat Festivalimiz Kapsamında geçtiğimiz hafta Cumartesi günü kortej yürüyüşüyle başladığımız etkinliklerimiz bu akşam itibariyle son buluyor. Derneklerimize kültür sanat festivalimize verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Dernekçiliğin ne kadar zor olduğunu bilenlerdenim. Gerçekten maddi manevi bu işlerle ilgilenmek gerekiyor. İnegöl Belediyesi olarak biliyorsunuz uluslararası düzeyde bir festival icra ettik. Bu festivalde 8 ayrı ülkeden misafirlerimiz oldu. Bunlar tabi genelde bizim kardeşlik ilişkisi içerisinde olduğumuz bölgelerden gelen misafirlerimiz” dedi.

Bu sene kültür festivalinde tam bir kültür şöleni ve kültür harmanı yaşandığını ifade eden Taban; “Buna katkı veren sizlere çok teşekkür ediyorum. Programları tek başımıza yapmıyoruz. Kültür komisyonumuz; kültür işleri müdürlüğümüz var. Onlara da çok teşekkür ediyorum. İnşallah her günümüz, her gecemiz böylesine güzel olsun” şeklinde konuştu.

Kaymakam Ali Akça ise “Burada çok hareketli bir ortam var. Hareket beraberinde bereketi de getirir. Ortamınız bereketli olsun. Bu meydanlarda herkes bir. Bu meydanlar kardeşlik meydanıdır, kültür meydanıdır, beraberlik meydanıdır” ifadelerinde bulundu.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık