solyanreklam
sagreklam

Evcil hayvan ticareti yapanlara sertifika

Denizli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı'nın ev ve süs hayvanı satışı yapanlara yönelik düzenlediği sertifika eğitim programı tamamlandı.

Evcil hayvan ticareti yapanlara sertifika
  • 10 Aralık 2017, Pazar 10:57

Denizli Büyükşehir Belediyesi, 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ve Hayvanların Korunmasına Dair Uygulama Yönetmeliği ile ev ve süs hayvanı satışı yapmak isteyen işletme sahiplerinin ruhsat alabilmeleri için getirilen düzenleme kapsamında yaptığı sertifika eğitim programı tamamlandı. Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda gerçekleştirilen programa, Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Mehmet Ali Uzakgider, veteriner hekimler ve işletme sahipleri katıldı. Genel Sekreter Yardımcısı Gökoğlan, gerek sokak hayvanları, gerekse ev ve süs hayvanları ile ilgili olarak bugüne kadar çok geniş perspektifte eğitimler verdiklerini söyledi. 

Sınav yapıldı

Gökoğlan, "Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak hayvanlar ile ilgili hassasiyetimiz ve çalışmalarımız dün olduğu gibi bugün de devam ediyor. Bu kapsamda yasa gereği yapmış olduğumuz eğitimde değerli hocalarımızın nezdinde bir çok faydalı bilgiler öğrenme fırsatı elde edildi" dedi. Konuşmanın ardından Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Veterineri Hekimi Ayşin Akat Ünsal ,Orman ve Su İşleri Denizli Şube Müdürlüğü’nden Araştırmacı Mazlum Balçık, Denizli Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hekimlerinden Sinan Kılınç ve Ali Nail Değirmenci tarafından eğitimler verildi. Eğitim sonunda yapılan sınavda başarılı olan katılımcılara ise sertifikaları verildi.


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık