solyanreklam
sagreklam

ETİMESGUT’TA KAMULAŞTIRMA SONRASI MUTLU SON…

Ankara Büyükşehir Belediyesi,Etimesgut Etiler Mahallesi'nde İstasyon Caddesi'ne alternatif yol projesi kapsamında yapılan kamulaştırma sonrası yıkılan konutlar yerine yenilerini inşa ediyor.

ETİMESGUT’TA KAMULAŞTIRMA SONRASI MUTLU SON…
  • 12 Temmuz 2019, Cuma 10:23

ETİMESGUT İSTASYON CADDESİ’NDEKİ KAMULAŞTIRMA SONRASI HAK SAHİPLERİNİN DAİRELERİ KURA TÖRENİYLE BELİRLENDİ

-ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ETİMESGUT ETİLERMAHALLESİ'NDEKİ ALTERNATİF YOL ÇALIŞMASI NEDENİYLE YIKILAN KONUTLARIN YERİNE YAPILAN YENİ KONUTLAR İÇİN NOTER HUZURUNDA KURA ÇEKİLİŞİ GERÇEKLEŞTİRDİ

-BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAŞKAN VEKİLİ HÜSEYİN ÖZCAN, GENEL SEKRETER YARDIMCISI FUAT UZUN İLE EMLAK VE İSTİMLAK DAİRE BAŞKANI İSMET DOĞAN’IN DA KATILDIĞI KURA TÖRENİNDE, HAK SAHİPLERİNİN DAİRELERİ BELİRLENDİ

Ankara Büyükşehir Belediyesi,Etimesgut Etiler Mahallesi'nde İstasyon Caddesi'ne alternatif yol projesi kapsamında yapılan kamulaştırma sonrası yıkılan konutlar yerine yenilerini inşa ediyor.

         Yol üzerinde bulunan 6 bloktaki 53 daireninyerine yapılan binaların hak sahiplerine teslimi için Ankara Büyükşehir Konferans Salonu’nda kura töreni düzenlendi.

NOTER HUZURUNDA ÇEKİLDİ

         Sincan-Eryaman hattı üzerindeki trafik yoğunluğunu azaltmak amacıyla Ankara Bulvarı'na bağlanacak olan alternatif yol çalışmasında kamulaştırma yapılan binalardaki dairelerin hak sahiplerine teslimiiçin düzenlenen kura töreni noter huzurunda gerçekleşti.

         Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Hüseyin Özcan, Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Fuat Uzun ile Emlak ve İstimlak Daire Başkanı İsmet Doğan’ın da katıldığı kura töreninde hak sahipleri yeni dairelerine kavuştu.

KONUTLAR YILSONUNA KADAR TESLİM EDİLECEK

         Kamulaştırma nedeniyle vatandaşların mağdur edilmemesine özen gösterdiklerini vurgulayan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Fuat Uzun, şöyle konuştu:

“Son yıllarda artan nüfus yoğunluğundan kaynaklı bu bölgedeki trafiğin rahatlatılması gerekiyordu. Dolayısıyla buradaki 6 binanın kamulaştırılması zorunlu oldu. Ocak 2019 itibarıyla de bu konutların inşaatına başlandı. İnşallah bu yılın sonunda da hak sahiplerine konutlarını teslim edeceğiz. Burada ulaşımın rahatlaması amacıyla bu bulvarı açmak zorunluydu. İnşallah bu bulvarla beraber Etimesgut, Sincan ilçelerinde yaşayan vatandaşların merkeze ulaşımı yönündeki trafik yoğunluğu azalmış olacak.Hayırlı uğurlu olsun.”

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık