solyanreklam
sagreklam

ESKİŞEHİR YOLU DAHA DA NEFES ALACAK

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent'in farklı noktalarında yapımına başladığı yol ve kavşak çalışmalarını hızla tamamlayarak, hizmete açıyor.

ESKİŞEHİR YOLU DAHA DA NEFES ALACAK
  • 23 Ocak 2019, Çarşamba 10:30


         Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’in farklı noktalarında yapımına başladığı yol ve kavşak çalışmalarını hızla tamamlayarak, hizmete açıyor.

          Kesintisiz ulaşımı sağlayan Kepekli, Akköprü ve Türk Telekom Kavşaklarının hizmete açılmasının ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna’nın talimatıyla yapımına başlanan ve Eskişehir Yolu trafiğine nefes aldıracak ayrıca Bilkent Şehir Hastanesi’ne ulaşımı kolaylaştıracak alternatif üst geçit köprü inşaatı tamamlandı.

YAKLAŞIK 4 AYDA BİTTİ

           ODTÜ-Teknokent Kavşağı’nı trafiğe açan Büyükşehir Belediyesi bir yandan da Bilkent Şehir Hastanesi’ne bağlantı sağlayacak “Hacettepe Üniversitesi Çok Katlı Köprülü Kavşağı” yapımına devam ederken, yaklaşık 4 ay gibi kısa bir süre içinde “Eskişehir Yolu Hastane Girişi Üst Geçit Köprüsü” inşaatını tamamlayarak trafiğe açtı. 

           Başkan Tuna’nın bir an önce bitirilmesi için talimat verdiği ve sık sık yerinde incelemelerde bulunduğu kavşak çalışmaları Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekiplerinin yoğun mesaisi sonucu bir bir tamamlanıyor.

ESKİŞEHİR YOLU’NUN TRAFİK YÜKÜ AZALACAK

          Bilkent Şehir Hastanesi’ne Başkent’in dört bir yanından kolaylıkla ulaşımın sağlanabilmesi için 29 köprü ve kavşak ile birbirine bağlantılı 33 kilometre uzunluğundaki yeni yollar aşama aşama trafiğe açılıyor.

          Şehir Hastanesi’nin hizmete girmesiyle birlikte günlük 100 bin kişi ve 30 bin aracın daha Eskişehir Yolu’nu kullanmaya başlayacak olması nedeniyle alternatif güzergah projeleri tek tek hayata geçiriliyor.

           Eskişehir yönünde Dumlupınar Bulvarı’nda ilerleyen araçlar; Danıştay, AFAD ile Tarım ve Orman Bakanlığı’nın karşısından ardgerme köprü olarak da adlandırılan üst geçit köprüsünü kullanarak Bilkent Şehir Hastanesi’ne dönüş sağlayabilecek. Yeni üst geçit sayesinde Eskişehir Yolu’nun trafik yükü azalacak.

2 ŞERİT VE YAYA YOLUNA SAHİP

           Üst geçit 288 metre uzunluğunda 2 şeritli olarak trafiğe açılırken, yolun her iki tarafından asansörle geçişi sağlayacak 2,5 metre genişliğinde ve 108 metre uzunluğunda yaya geçidi ile de hizmet verecek.

  “Eskişehir Yolu Hastane Girişi Üst Geçit Köprüsü”nün yaya yolu, aydınlatma ve peyzaj çalışmaları ise kısa bir süre içinde tamamlanacak.     

ANKARA’DA BİR İLK: HACETTEPE ÇOK KATLI KÖPRÜLÜ KAVŞAK

          Bilkent Şehir Hastanesi’ne erişimi kolaylaştırarak ve ODTÜ-Teknokent Kavşağı’na bağlantı sağlayacak bir başka önemli proje olan “Hacettepe Üniversitesi Çok Katlı Köprülü Kavşak” yapımında sona yaklaşıldı.

          Yol bağlantıları ve çok katlı özelliği ile Ankara’da bir ilk olacak Hacettepe Üniversitesi Önü Çok Katlı Köprülü Kavşağı’nda üst geçitler; 3 geliş ve 3 gidiş olmak üzere toplam 6 şeritten oluşacak.

          Trafik akışı Angora Bulvarı’ndan Hacettepe-Beytepe Kampüs Yolu Dumlupınar Bulvarı istikametine doğru 2 şeritli sağlanacak. 355 metre uzunluğundaki ardgerme köprünün altında döner kavşak ve U dönüşleri yer alacak. Çok katlı kavşak aynı zamanda Angora Bulvarı’ndan Bilkent Şehir Hastanesi’ne de geçişi sağlayacak şekilde tasarlandı.

 

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık