solyanreklam
sagreklam

ESKİŞEHİR, ATATÜRK'ÜN HAYAL ETTİĞİ KENT OLDU

Türk tiyatrosunun duayen isimlerinden Genco Erkal Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'e nezaket ziyareti gerçekleştirdi.

ESKİŞEHİR, ATATÜRK'ÜN HAYAL ETTİĞİ KENT OLDU
  • 11 Nisan 2019, Perşembe 12:10

Türk tiyatrosunun duayen isimlerinden Genco Erkal Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'e nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Erkal, Başkan Büyükerşen'i seçimlerde aldığı sonuçlar nedeniyle tebrik ederken, başta kültür sanat olmak üzere Eskişehir'in Türkiye'ye her konuda örnek olduğunu ve Atatürk'ün hayalini kurduğu bir kent haline geldiğini ifade etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'i tebrik için ziyaretine gelenlerden biri de Türk Tiyatrosu'nun yaşayan efsanelerinden usta oyuncu Genco Erkal oldu. Eskişehir'de sahneleyeceği 'Merhaba' oyunu için kente gelen Erkal, ilk olarak Başkan Büyükerşen'i ziyaret etti. Büyükerşen'in 5. döneme başlamasından büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Erkal, "Sayın Hocamızın almış olduğu sonuç tüm Türkiye'de olduğu gibi beni de son derece mutlu etti. Üstelik bu seçimde kırsal ilçelerden aldığı destek ile meclis çoğunluğunu da elinde bulundurması kendisinin hayata geçireceği projelerde işini kolaylaştıracaktır. Her zaman söylediğim gibi Eskişehir, Sayın Büyükerşen'in vizyonu ile başta kültür sanat olmak üzere her alanda Türkiye'de örnek bir kent haline geldi. Atatürk bugün yaşasa herhalde gururla içerisinde dolaşacağı nadir şehirlerden birisi Eskişehir olurdu. Çünkü Cumhuriyet'in ilk yıllarında onun hayalini kurduğu kentler, kadın erkek ayırmaksızın tüm insanların özgürce, güven içinde yaşayabileceği, kültür sanat etkinliklerine kolay erişebileceği ve önemlisi içinde yaşamaktan mutlu olacakları kentlerdi. Eskişehir'de bunları çok rahatlıkla görebiliyoruz. Eskişehirlileri Başkan Büyükerşen'e bir kez daha sahip çıktıkları için kutluyorum" dedi.

Başkan Büyükerşen nazik ziyareti dolayısıyla Genco Erkal'a teşekkür ederken, Eskişehir'in sahnelerinin tüm sanatçılara açık olduğunu ifade etti. Büyükerşen, daha sonra Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce ile birlikte Genco Erkal'ın Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı'nda sahnelediği 'Merhabalar' oyununu izledi.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık