solyanreklam
sagreklam

Erdek ,doğalgaza kavuştu.

Erdek ilçesi doğalgaza kavuştu. Erdek ilçesinde düzenlenen 'Doğalgaz İle İlk Ateş Yanıyor' açılışıyla birlikte Erdek'e ilk gaz verildi.

Erdek ,doğalgaza kavuştu.
  • 12 Kasım 2018, Pazartesi 12:08

Erdek ilçesi doğalgaza kavuştu. Erdek ilçesinde düzenlenen ‘Doğalgaz İle İlk Ateş Yanıyor’ açılışıyla birlikte Erdek’e ilk gaz verildi.

Programa Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Milletvekilleri Yavuz Subaşı, Adil Çelik, Mutlu Aydemir, Mustafa Canbey, Erdek Kaymakamı Ekrem Çalır, Erdek AK Parti İlçe Başkanı Kemal Kayan ile Erdek halkı katıldı.

Erdek Kaymakamı Ekrem Çalık yaptığı konuşmada ilçenin en büyük sorununun doğalgaz olduğunu ve bunun çözüme kavuştuğunu kaydetti. Artık Erdek ilçesinde hava kirliliğinin kalmayacağını ve yaşam kalitesinin yükseleceğini belirten Çalık “İlçemize doğalgaz gelmesinde direktifleri olan Sayın Cumhurbaşkanımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İlçemizin gelişmeye ve kalkınmaya ihtiyacı var. Doğalgaz Erdek halkına hayırlı uğurlu olsun” dedi.

“ERDEK BİZİM GÖZBEBEĞİMİZ”

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu da Erdek ilçesinin Marmara’nın turizm ve şirin bir ilçesi olduğunu söyledi. Erdek’in havasının temiz olması gerektiğine işaret eden Kafaoğlu Erdek ilçesinin turizm konusunda ilk yerlerden birisi olduğunu ancak hak ettiği yere gelemediğini söyledi. Elbirliğiyle Erdek ilçesinin turizmde hak ettiği yere geleceğini belirten Kafaoğlu “Doğalgaz ilçenin kalkınması için önemli. Doğalgaz rahatlık, konforluk ve refah. Doğalgaz buraya kolay gelmedi. AK Parti iktidarından önce sadece 5 ilde doğalgaz vardı şimdi ise sadece 2 il kaldı. Artık ilçelerde doğalgaz var.  En son olarak 200 ilçeye doğalgaz verilirken, bu sayının içinde 8’i Balıkesir.

Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, bakanlıklarımıza, milletvekillerimize ve önceki dönem milletvekillerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak yatırımlar konusunda kazı ve yüklenici firmanın önünü açıyoruz ve destek oluyoruz. Şu anda Erdek ilçesinde taşıma ile doğalgaz yapılacak. Bu seneden itibaren ve önümüzdeki yılda Erdek ilçesinin tamamı doğalgaza kavuşacak.

Erdek bizim gözbebeğimiz. Erdek ilçesini kamyon trafiğinden kurtarmak, nakliye araçlarının yoğunluğunu bitirmek için Edincik altına Ro-Ro seferlerinin yapılacağı liman ile ilgili ciddi mesafe alındı, 2019 yılında temeli atılacak. Güzel ilçemiz kamyon trafiğinden kurtulacak. Bu iskeleyi yat limanına dönüştürerek Erdek’i daha cazibe haline getireceğiz. İlçede su sorunu vardı ancak Yukarıyapıcı göletine yatırım yaparak su sorunu çözdük.

“ERDEK’TE DOĞALGAZ GİRMEDİK SOKAK KALMAYACAK”

MKYK Üyesi ve Milletvekili Yavuz Subaşı da yaptığı konuşmada şunları ifade etti: “AK Parti olarak yola çıktık, ilk günkü aşkla yola devam ediyoruz. O aşkla Erdek ilçesinde doğalgazın ateşini yakıyoruz. Doğalgaz kullanan bir Erdek olacak. İnsanlar hak ettiği lüksü ve konforu yaşayacak. Güzel hizmeti bizlere sunan Aksa şirketine teşekkür ediyorum. 150 kilometrelik doğalgaz hattının 20 kilometrelik kısmını tamamladı ve yılsonuna kadar 26 kilometreye ulaşacak. 2020 yılında Erdek’te doğalgaz girmedik sokak kalmayacak, tüm Erdek halkını doğalgaz aboneliği için firmaya davet ediyorum. Erdek limanını değiştireceğiz, ağır araçları merkeze sokmayacağız. Çevre yolu projemiz var, bununla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Doğalgaz çalışmasıyla ilgili önceki milletvekilimiz Sema Kırcı’ya teşekkür ediyoruz. 10 gün önce 29 Ekim’de Cumhuriyetimizin 95. Yıldönümünü coşkuyla kutladık. Biz cumhuriyetimize taş üstüne taş koyarak, ciddi manada ülkemize ve ülkemizin güzel insanlarına, insanı yaşat ki devlet yaşasın felsefesiyle yaratılanı yaradan ötürü severiz anlayışıyla hizmetlerimize devam ediyoruz. Bu hizmetlerimizin bir örneği de burada. Ülkemizin kurucusu Atatürk’ü vefatının 80. Yıldönümünde burada anıyoruz. Cumhuriyetimizin kuruluşunda ter döken, kan döken, canlarını feda eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi minnetle anıyoruz.

HABERE AİT RESİMLER


BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık